ویدئوهای سایت

person
mimset instagram account
mimset telegram account
mimset namasha account
mimset aparat account

فیلم مستند دلبند هم به جشنواره فیلم برلین راه یافت!

جمعه, 28 دی, 1397
فیلم مستند دلبند در جشنواره فیلم برلین

فیلم مستند دلبند به کارگردانی یاسر طالبی در بخش «سینما و فرهنگ غذا» جشنواره فیلم برلین پذیرفته شد. این فیلم داستان زندگی دشوار یک مادر 83 ساله را به تصویر می کشد.

به گزارش میم ست و به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند دلبند به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه ‌کنندگی الهه نوبخت در بخش سینما و فرهنگ غذا شصت و نهمین دوره‌ جشنواره فیلم برلین پذیرفته شده است.

در دعوت ‌نامه‌ این فیلم آمده است:

"ما با یک ریتم مناسب در فیلم، شیفته زنی شدیم که خستگی ‌ناپذیر مراقب حیوانات و مردم است."

فیلم مستند دلبند برای جایزه بزرگ ۵۰ هزار یورویی بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم برلین به رقابت خواهد پرداخت.

این فیلم قصه‌ زندگی دشوار اما شیرین یک مادر هشتاد و سه ساله و تنها به نام فیروزه را به تصویر می کشد که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه ‌های البرز دارد.

بخش سینما و فرهنگ غذا (Culinary Cinema) جشنواره فیلم برلین به فرهنگ غذایی، ارتباط با طبیعت و تغییرات آب و هوایی می ‌پردازد. فیلم‌های منتخب این بخش سعی دارند تبعات توجه به قدرت صنعت و شرایطی را که منجر به بی ‌اهمیتی تاثیر آن در جهان شده است را به نمایش بکشند.

فیلم مستند دلبند یکی از آثار منتخب بخش مسابقه ملی و مسابقه بین‌ الملل دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت بود و بهمن ماه امسال نیز در جمع پنج مستند منتخب سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش در خواهد آمد.

این فیلم مستند محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت می باشد که پخش بین‌ الملل آن را نیز بر عهده دارد.

شصت ‌و نهمین دوره جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۷ تا ۱۷ فوریه ۲۰۱۹ (۱۸ تا ۲۸ بهمن) در آلمان برگزار خواهد شد و امسال ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی برنده اسکار به عنوان رییس هیات داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی برگزیده شده است.

نظر شما در مورد راه یابی فیلم مستند دلبند به جشنواره فیلم برلین چیست؟

نظرات خود را در پایین مطلب با ما و دیگر علاقه مندان در میان بگذارید.

فیلم مستند دلبند در جشنواره فیلم برلین فیلم مستند دلبند در جشنواره فیلم برلین فیلم مستند دلبند در جشنواره فیلم برلین

تبلیغ 1
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
    دیدگاهی پیدا نشد! اولین نفری باشید که در این نوشته نظر می دهید.