ویدئوهای سایت

person
mimset instagram account
mimset telegram account
mimset namasha account
mimset aparat account

درخواست بیش از ۴۰ هزار هوادار Game of Thrones برای بازسازی فصل هشتم

جمعه, 27 اردیبهشت, 1398
درخواست بیش از ۴۰ هزار هوادار Game of Thrones برای بازسازی فصل هشتم

به گزارش میم ست و در جدیدترین اخبار فیلم و سریال اعتراضات علیه «بازی تاج‌وتخت» با کمپین جمع آوری امضاء به اوج خود رسید. براساس این درخواست که تاکنون توسط بیش از ۴۰ هزار فرد امضاء شده، «دیوید بنیاف» و «دن وایس» نویسندگان سریال باید شش اپیزود آخر سریال را بازسازی کنند. قسمت پنجم از فصل هشتم تحت عنوان «ناقوس‌ها» یکی از بحث‌برانگیزترین حوادث سریال روی می‌دهد و «دنریس تارگرین» به شکلی جنون‌آمیز «کینگز لندینگ» را با ساکنین آن به آتش می‌کشد.

در متن این درخواست آمده است:

«دیوید بیناف و دی.بی. وایس ثابت کردند که وقتی منبع الهامی (مانند کتاب‌ها) نداشته باشند نویسندگانی نالایق‌اند. این سریال مستحق فصل پایانی منطقی‌تری است. از شبکه‌ی HBO می‌خواهیم این اتفاق را عملی کند.»

ثبت بیش از ۴۰ هزار امضا نشان می‌دهد که فصل پایانی «بازی تاج‌وتخت» تا چه اندازه در برآورده ساختن انتظارات هواداران ناکام مانده است. بسیاری از منتقدین و هواداران معتقد بودند که اپیزود «ناقوس‌ها» که ۱۲ می روی ایر رفت، موفق نشد «دنریس» را از یک قهرمان به درستی به یک ضدقهرمان تبدیل کند و حوادث بیش از حد سریع روی دادند. یکی از معترضین این سریال «مگان الیسون» مؤسس استودیوی‌ فیلمسازی «آناپورنا» است.

الیسون در صفحه‌ی توئیتر خود پس از پخش اپیزود می‌نویسد: «دن وایس و دیوید بنیاف ۳۰ سال تلاش جورج آر. آر. مارتین را ظرف ۹۰ دقیقه هدر دادند. آن‌ها ظاهراً انسان‌های ضد زن کثیفی‌اند که بدون جورج آر. آر. مارتین هیچ‌اند. دنریس که عمری از بیگناهان دفاع می‌کرد هیچ انگیزه‌ای برای آتش زدن کینگز لندینگ نداشت.»

الیسون اعتراف می‌کند که واکنش او به اپیزو از روی احساسات و زننده بوده اما همچنان پای انتقاد خود می‌ایستد و می‌گوید نویسندگان در تبدیل دنریس به «ملکه‌ی دیوانه» ضعیف عمل کرده‌اند.

این درحالی است که شش استودیوی بزرگ منتظرند پروژه‌ی بعدی به کارگردانی، نویسندگی و یا تهیه‌کنندگی وایس و بنیاف معرفی شود تا حق پخش آن را خریداری کنند. این شش شرکت رسانه‌ای با دو نویسنده ملاقات کرده‌اند و به دنبال امضای قرارداد برای پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی آنان‌اند. دیزنی، وارنرمیدیا، کامکست و سرویس‌های نت‌فلیکس، آمازون و اپل از این جمله‌اند‌.

علیرغم تمام این اعتراضات نباید فراموش کرد که این دو یک دهه‌ی اخیر را صرف تولید یکی از پرمخاطب‌ترین سریال‌های تاریخ کرده‌اند. این سریال با همه‌ی انتقادات حتی در فصل اخیرش با رشد بیننده مواجه شده و با پخش اپیزود پایانی بدون تردید بار دیگر رکوردهای جدیدی به جا خواهد گذاشت

اپیزود پایانی فصل هشتم «بازی تاج‌وتخت» دوشنبه آینده پخش می‌شود.

برای مطالعه بیشتر:

نقد و بررسی قسمت پنجم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت + پیش نمایش قسمت ششم

ساخت قسمت بعدی جنگ ستارگان توسط نویسندگان بازی تاج و تخت

جرج آر. آر. مارتین: هر سه اسپین‌آف بازی تاج و تخت با موفقیت پیش می روند

 

منبع: سینما

تبلیغ 1
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
    دیدگاهی پیدا نشد! اولین نفری باشید که در این نوشته نظر می دهید.
We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications