ویدئوهای سایت

person
mimset instagram account
mimset telegram account
mimset namasha account
mimset aparat account

10 نکته ای که باید درباره سریال جذاب « Money Heist » بدانید!

یکشنبه, 24 فروردین, 1399
10 نکته ای که باید درباره سریال جذاب « Money Heist » بدانید!

شاید برایتان باور کردنی نباشد که بشنوید یکی از بهترین، پربیننده ترین و محبوب ترین سریال های جهان سریال Money Heist یا همان La Casa de Papel به معنای «خانه کاغذ» یا «خانه اسکناس» است که توسط سرویس نتفلیکس ساخته شده و موفق ترین سریال غیرانگلیسی زبان این سرویس استریمینگ به شمار می آید. این سریال توسط الکس پینا ساخته شده و زبان آن اسپانیولی است اما در بسیاری از کشورهای غیراسپانیولی زبان نیز به محبوب ترین سریال تبدیل شده است. با این همه محبوبیت، سخت است تصور کرد که سریال Money Heist در آستانه کنسل شدن قرار داشته است.

به گزارش میم ست و به نقل از روزیاتو،  Money Heist داستان گروهی از سارقان را روایت می کند که در آستانه شکست نقشه خود، یکی از بزرگ ترین سرقت های تاریخ را با موفقیت انجام می دهند. محبوبیت این سریال در سراسر جهان به حدی رسیده که به نماد اعتراضات و شورش ها در بسیاری از نقاط جهان، از فرانسه تا عراق، تبدیل شده است. تاکنون دو فصل از این سریال در قالب ۴ بخش مجزا تولید شده و بخش پنجم این سریال نیز ساخته خواهد شد. همچنین خبرهایی در مورد ساختن اسپین آف یا اسپین آف هایی در مورد سریال Money Heist به گوش می رسد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با نکات جالب و باورنکردنی در مورد سریال Money Heist آشنا کنیم که تماشای این سریال را برایتان جذاب تر خواهند ساخت.

money heist

۱- Money Heist تا قبل از اینکه توسط سرویس نتفلیکس پذیرفته شود در آستانه کنسل شدن قرار داشت

وقتی که اولین فصل سریال La Casa de Papel در اسپانیا پخش شد، نتایج امیدوار کننده بود. اولین اپیزود آن را بیش از ۴٫۵ میلیون نفر از شبکه Antena 3 اسپانیا تماشا کردند اما با جلوتر رفتن فصل اول همواره از تعداد بینندگان آن کاسته می شد. خالقان و اعضای تیم تولید La Casa de Papel شکست آن را پذیرفته بودند تا اینکه نتفلیکس وارد شد. این سرویس سریال مذکور را با نام Money Heist به فهرست سریال های خود در ایالات متحده افزود و در کتابخانه خود با تبلیغات بسیار اندک قرار داد. بدین ترتیب مشترکان این سرویس رفته رفته آن را کشف کرده و شیفته آن شدند. و این درام غیرقابل پیش بینی در مورد سرقت از بانک به یکی از هوشمندانه ترین قمارهای سرویس نتفلیکس تبدیل شد.

333

۲- فصل اول سریال Money Heist هیچگاه از مادرید، اسپانیا خارج نشد

علیرغم اینکه Money Heist همواره یک سریال با تمرکز بر فضایی بین المللی بوده اما در فصل اول هیچگاه اسپانیا را ترک نکرد. ایفای نقش تمام ساکنان خارجی به نمایش در آمده در فصل اول سریال توسط تیم تولید سریال و جلوه های ویژه کامپیوتری صورت گرفت. اکنون که Money Heist به یکی از موفق ترین و پربیننده ترین سریال های نتفلیکس تبدیل شده، بودجه تولید آن نیز افزایش قابل توجهی یافته است.

Money Heist

۳- Money Heist پربیننده ترین سریال یا فیلم سرویس نتفلیکس در ۶ کشور است

بر اساس فیلم مستندی که در مورد Money Heist و با عنوان Money Heist: The Phenomenon ساخته شده، این سریال پربیننده ترین محتوای سرویس نتفلیکس در کشورهای فرانسه، ایتالیا، آرژانتین، برزیل و پرتغال است. این سریال همچنین طرفداران وفادار بسیاری در شمال آفریفا، خاورمیانه و ترکیه دارد.

Money Heist

۴- استفن کینگ و نیمار از جمله طرفداران مشهور این سریال هستند

با محبوبیت بیش از پیش سریال Money Heist، سلبریتی های بیشتری نیز با پوشیدن لباس های قرمز رنگ و ماسک های سالوادور دالی دیده شده اند اما دو نفر از نام های بزرگی که از طرفداران پروپاقرص سریال به شمار می آیند، استفن کینگ نویسنده مشهور داستان های ترسناک و نیمار داسیلوا سانتوس جونیور بازیکن برزیلی مشهور دنیای فوتبال هستند. جالب اینکه نیمار در بخش سوم از فصل دوم سریال نیز حضوری کوتاه در نقش یک راهب داشت.

Money Heist

۵- علیرغم فوق العاده بودن داستان و سناریو سریال، این سناریو از قبل نوشته و آماده نشده است

شاید شوکه کننده ترین نکته ای که در مستند Money Heist: The Phenomenon در مورد این سریال فاش شد مربوط به پیچیده بودن نقشه های متعدد فرار آن باشد. سناریوهای سریال از قبل نوشته و آماده نشده و همزمان با فیلمبرداری نوشته می شوند. این رویه بدین دلیل اتخاذ شده که نویسندگان بهتر بتوانند مسیر درست و مناسب را انتخاب کرده و خود را با مسیر و پیشرفت سریال هماهنگ تر کنند. از این رو اگر یک بازیگر یا کارگردان به ایده ای قابل توجه دست یابد، سریال می تواند به سرعت تغییر یافته و به مسیر جدیدی برود. برای مثال در بخش سوم فصل دوم یک فلش بک وجود دارد که در آن شخصیت پروفسور (آلوارو مورته) شیوه انجام جراحی در مواقع اضطراری را به شاگردان خود می آموزد.

وقتی که از یک خوک مرده برای انجام آزمایش استفاده می کند، مارسی (لوکا پروس)، همان آدمکش نترس به سرعت از انجام این کار خودداری می کند. در ادامه مشخص می شود که اگر چه وی اهمیت زیادی برای جان انسان ها قائل نیست اما یک فعال حقوق حیوانات است. این موضوع در ابتدا طوری طراحی شده بود که از جدیت این سکانس پرتنش و خشن بکاهد اما با پیشرفت داستان، نویسندگان از آن به عنوان ابزاری برای رشد غیرمنتظره شخصیت مذکور استفاده کردند. علاقه مارسی به حیوانات، به ویژه سگ پیرش، به یک عنصر انسانی در شخصیت او تبدیل شد که به مارسی اجازه می داد با پروفسور داغدار همدردی کند.

Money Heist

۶- سکانس های غواصی اسکوبا و پرت کردن پول پیچیده ترین سکانس های کل سریال بوده اند

دو سکانس در سریال Money Heist وجود دارد که بر اساس آنچه در مستند ساخته شده در مورد سریال آمده، پیچیده تر از تمامی سکانس های آن بوده اند: سکانس به سرقت بردن طلاهای موجود بانک مرکزی اسپانیا توسط دنور (خایمه لورنته) در حالی که زیر آب است و سکانسی که در آن تیم سارقان در یک میدان شلوغ پول ها را به هوا پرتاب می کنند. برای به تصویر کشیدن محل نگهداری طلاها در زیر آب، تیم سازنده مجبور شد که لوکیشن مورد نظر را در درون یک تانکر فیلمبرداری مخصوص در بریتانیا بازسازی کند. اما مشکلی در مورد شمش های طلا که از اسفنج ساخته شده بودند وجود داشت. نخست اینکه این این شمش ها به سطح آب رفته و باید به درون آب بازگردانده می شدند.

در ادامه آن ها تحت فشار آب شروع به از بین رفتن کردند. گرفتن این صحنه ها به وقت، تفکر و اصلاحات زیادی نیاز داشت. اما سکانس مربوط به پرتاب اسکناس ها به هوا برای قال گذاشتن نیروهای پلیس کابوس واقعی این فصل بود. نه تنها پرتاب اسکناس های یورو آنطور که کارگردان می خواست غیرممکن بود بلکه هوا نیز دائماً در حال تغییر بود. گرفتن این سکانس به چندین برداشت و صدها سیاهی لشکر نیاز داشت اما در پایان به یکی از مهم ترین سکانس های کل سریال تبدیل شد.

Money Heist

۷- اگر فکر می کنید شخصیت پروفسور یک نابغه است درست فکر کرده اید

به گفته سازندگان سریال، شخصیت پروفسور که رهبر و مغر متفکر نقشه سرقت از بانک مرکزی اسپانیاست قرار بوده یک بازنده باشد. مخاطب قرار است فکر کند که او یک شخصیت آکادمیک حراف است که تدریس در کلاس برایش آسان تر از صحبت کردن با یک زن باشد. اما این رهبر غیرمنتظره و متفاوت است که باعث شده Money Heist تا به این اندازه جذاب باشد و همچنین تعهد بی مانند شخصیت پروفسور به دقت نقشه است که باعث شده سرقت هایش تا به این اندازه قابل باور باشند.

Money Heist

۸- در بخش های سوم و چهارم سریال Money Heist ورود به بانک مرکزی اسپانیا بسیار واقعی است

از ورود به یک گاوصندوق پر شده از آب تا گروگانگیری، نفوذ تیم سارقان سریال به بانک مرکزی اسپانیا تنها برای دوربین ها صورت نگرفت. تیم پشت دوربین نیز برای واقعی جلوه دادن سرقت، تا جایی که ممکن بود تحقیقات انجام داد. این تحقیقات شامل استخدام یک مهندس دریایی برای کمک در طراحی اتاق پذیرش بانک و همچنین چندین متخصص فلزات برای پیدا کردن ساده ترین راه به منظور ذوب کردن طلا و خارج کردن آن از بانک بود.

Money Heist

۹- آهنگ «بلا چاو» مدت ها قبل از Money Heist یک آهنگ اعتراضی بوده است

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین لحظات سریال ارتباطی با شکست دادن نیروهای پلیس یا جان به در بردن از تیراندازی ها ندارد بلکه مربوط به یک آهنگ معروف است. در فصل اول سریال در سکانس سرقت از ضرابخانه بانک اسپانیا، تیم سارقان شروع به خواندن آهنگ ایتالیایی بلا چاو (Ciao Bella) می کنند. گل و لای پیدا شده در ضرابخانه اولین امید تیم سارقان برای فرار محسوب می شود. بعدها نیز پروفسور این آهنگ را همراه با بردارش برلین (پدرو آلونسو) همخوانی می کند. بعد از آن است که این آهنگ به نماد پیروزی در بحبوحه شورش تبدیل می شود. مدت ها پیش از این که این آهنگ الهام بخش سارقان سریال Money Heist شود الهام بخش معترضان و شورشیان واقعی بود. در جریان جنگ جهانی دوم، آهنگ بلا چاو نماد مقاوت ضد فاشیستی در ایتالیا بود.

Money Heist

۱۰- نمادهای بکار رفته در سریال الهام بخش جریان های اعتراضی و سرقت های متعددی شده است

آهنگ بلا چاو که دهه ها قبل توسط معترضان واقعی استفاده شده و توسط معترضان داستانی سریال Money Heist مورد استفاده قرار گرفت، به فریاد تظاهرات واقعی در سراسر جهان تبدیل شده است. همانطور که مورته گریان به یاد می آورد، وقتی یک سازمان غیردولتی قایق مهاجران را نجات داد اولین کاری که اعضای تیم کردند خوانده آهنگ بلا چاو بود. این ترانه در کنار لباس های قرمز رنگ خاص سریال و ماسک های سالوادور دالی در اعتراضات مردمی در لبنان، عراق و شیلی دیده شده است. نمادهای سریال Money Heist در سرقت هایی واقعی نیز کپی برداری شده اند.

تبلیغ 1
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
    دیدگاهی پیدا نشد! اولین نفری باشید که در این نوشته نظر می دهید.
We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications