ویدئوهای سایت

person
mimset instagram account
mimset telegram account
mimset namasha account
mimset aparat account

نقد و بررسی فیلم راهبه – The Nun

یکشنبه, ۹ دی, ۱۳۹۷
نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

فیلم راهبه ، جدیدترین قسمت از دنیای سینمایی احضار ، غیرضروری‌ ترین و ضعیف‌ ترین فیلمِ این فرانشیز پرطرفدار می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

به گزارش میم ست ، امروز می خواهیم به نقد و بررسی فیلم راهبه (The Nun) ، جدیدترین فیلم از دنیای سینمایی پرطرفدار احضار (The Conjuring) بپردازیم. کورین هاردی (Corin Hardy) کارگردانی این فیلم ترسناک را بر عهده داشته و آن را از روی فیلم نامه ای به قلم گری دوبرمن (Gary Dauberman) ساخته است. این فیلم با بودجه ای 22 میلیون دلاری در تاریخ هفتم سپتامبر 2018 مصادف با 16 ام شهریورماه 1397 منتشر شد و توانست به فروشی بالغ بر 365 میلیون دلار دست یابد. علاوه بر این ، این فیلم با فروش 53 میلیون دلار در هفته اول ، رکورد بیشترین میزان فروش افتتاحیه را در فرانشیز احضار به نام خود ثبت کرد. در ادامه با نقد و بررسی فیلم راهبه با ما همراه باشید.

فیلم راهبه ، جدیدترین فیلم دنیای سینمایی «احضار» با جمله‌‌‌ی مرموزی آغاز می‌شود که به همان اندازه که درباره‌ی کاراکترهایش صدق می‌کند، به همان اندازه هم هشداری برای تماشاگرانِ این فیلم است؛ دو راهبه‌ در راهروهای یک قلعه‌ی قرون وسطایی دوان دوان و با ترس و لرز در حال حرکت به سمتِ اتاقی هستند که روی در آن به زبان لاتین به شکل کج و کوله‌ای نوشته شده است: «خدا اینجا به پایان می‌رسد». ظاهرا آنسوی این در، در عمقِ تاریکی نادیدنی اتاق، شیطانی حضور دارد که در جستجوی بدنی برای تسخیر کردن است. خیلی زود هشداری که روی در نوشته شده بود، به حقیقت تبدیل می‌شود: این خواهران روحانی به محض باز کردنِ در، یا به‌طرز خشنی کشته می‌شوند یا برای فرار از دستِ شیطان به سرنوشتِ مرگباری دچار می‌شوند.

به این سکانس افتتاحیه می‌ توان از زاویه‌ ای فرامتنی هم نگاه کرد. انگار کورین هاردی در مقام کارگردان به‌طور ناخود آگاه و کمپانی برادران وارنر به عنوان تهیه‌کننده با خودآگاهی کامل، با این سکانس، استعاره‌ای تصویری از بلایی که این فیلم سرِ دنیای سینمایی «احضار» آورده است ساخته‌اند. انگار هشداری که روی در نوشته شده در واقع این است: «دنیای سینمایی احضار اینجا به پایان می‌رسد».

این مجموعه فیلم‌ها تا وقتی در امنیت قرار خواهند داشت که آن درِ نفرین‌شده بسته بماند. ولی کِی استودیوهای هالیوودی به چنین هشدارهایی اهمیت داده بودند که این دومی‌ اش باشد. پس آنها در را باز می‌کنند، شیطان را آزاد می‌کنند و موجبِ سلاخی حوصله‌سربرِ این مجموعه می‌شوند که در طول این فیلم شاهدش هستیم. شاید بتوان آن هشدار را به شکل دیگری هم خواند: «این فیلم اینجا به پایان می‌رسد». و باز دوباره این هشدار هم به حقیقت تبدیل می‌شود؛ پنج دقیقه بعد از آغاز فیلم، هر چیزی که لازم باشد را دیده‌ اید. ادامه‌ی این فیلم ترسناک همچون کپی‌-پیستِ پنج دقیقه‌ی ابتدایی‌ اش در یک ساعت و ۳۰ دقیقه‌ی آینده است. وقتی استودیوهای هالیوودی ناگهان خودشان را در اختیارِ مجموعه‌ای پرطرفدار و سودآور پیدا می‌کنند خیلی طول نمی‌کشد تا درِ اتاقی که تمام حرص و طمع‌هایشان و تمام تصمیماتِ کلیشه‌ای تهیه‌کنندگانِ هالیوودی را در آن محبوس کرده بودند باز کنند و همه‌ی آن نیروهای شرور و نابودگر را آزاد کنند. و فیلم راهبه مثالِ بارز این اتفاق است.

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

بالاخره برادران وارنر با مجموعه‌ی «احضار» به‌طور ناگهانی به چیزی دست پیدا کرد تا حالا هیچکس در دنیای پسا-دنیای سینمایی مارول موفق به انجام آن نشده است. «احضار» تنها مجموعه‌ای است که موفق شده فرمولِ دنیاسازی‌ مشترکِ مارول را به درستی اجرا کند. مجموعه‌ای که بعد از پنچ فیلم به بیش از یک میلیارد دلار فروش جهانی از مجموعا ۴۰ میلیون دلار بودجه دست پیدا کرده است و به چنان برندی تبدیل شده که فیلم به فیلم روندِ صعودی‌اش را حفظ کرده و آن‌قدر قابل‌اطمینان و شناخته‌شده است که فیلم راهبه حالا برخلافِ تمام نقدهایی که آن را «بدترین فیلم مجموعه» می‌خواندند، به پرفروش‌ترین فیلم مجموعه تبدیل شد.

احتمالا مردم برای فیلم بعدی، کمی از اعتمادشان را از دست خواهند داد و فازِ مثبت یا منفی نقدهای قسمت بعدی تاثیر بیشتری در تصمیم‌گیری‌شان خواهد داشت. و درست همان‌طور که دنیای سینمایی مارول، ابرقهرمانان مختلفش را برای ساختِ فیلم‌های اسپین‌آف انتخاب می‌کند، درست همان‌طور که بلک پنتر بعد از معرفی شدن در «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، فیلم مستقلِ خودش را دریافت کرد، برادران وانر هم با این مجموعه چنین روندی را پیش گرفته است.

اولین فیلم «احضار» شامل حضور کوتاهِ عروسکی با چشمانِ گرد و مُرده‌ی خیره‌ای به اسم آنابل می‌شد که بعدا به ستاره‌ی اصلی «آنابل» و «آنابل: خلقت» (Annabelle: Creation) تبدیل شد. و به‌یادماندنی‌ترین صحنه‌ی «احضار ۲» هم که بیشتر از خط داستانی اصلی فیلم در ذهنِ تماشاگرانش حک شده است، معرفی گذرا اما کوبنده‌ی یک راهبه‌ی شیطانی به اسم «وَلک» بود؛ لورین وارن (ورا فارمیگا) که حکم کاراگاهِ امور ماوراطبیعه را دارد، در اتاقِ مطالعه‌ی شوهرش تنها است که مورد آزار و اذیتِ یک راهبه‌ی شیطانی که شوهرش، نقاشی آن را با توجه به کابوسی که دیده است کشیده است و از دیوارِ اتاقش آویزان کرده است قرار می‌گیرد؛ در ابتدا به نظر می‌رسد چشم‌های زرد و پوسیده و مُرده‌ اما تیز و بُرنده‌ی صاحبِ نقاشی، حرکتِ لورین را در اتاق دنبال می‌کند.

تا اینکه ناگهان سایه‌ای متحرک روی دیوار، از درونِ قاب عکس به فضای سه‌بعدی بیرون قدم می‌گذارد و به سمتِ قربانی‌اش هجوم می‌آورد. نتیجه سکانسی است که با استفاده از نورپردازی اصولی (هاله‌ای از چهره‌ی نقاشی‌شده‌‌ی راهبه در سایه‌ها)، حرکاتِ دوربین (نگه داشتن نقاشی در قاب به عنوان چیزی که همیشه باید حواس‌مان بهش باشد و بعد خارج کردن آن که مثل گرفتنِ تنها دفاعِ تماشاگر از او می‌ماند)، تدوینِ دقیقی که دید ما را به شخصیت اصلی‌اش محدود می‌کند و البته بازی فارمیگا که در واکنشِ نشان دادنِ به عنصر ترس، بازی تونی کولت از «موروثی» (Hereditary) را به یاد می‌آورد، به ست‌پیسی تبدیل شد که این راهبه‌ی شیطانی را در عرضِ چهار دقیقه، به آنتاگونیستِ نمادینِ دنیای «احضار»، به تانوسِ این دنیا تبدیل کرد.

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

اگر از «آنابل» که یکی از آن اسپین‌آف‌‌های سرسری گرفته شده که استودیوها ساخت آنها را به‌طور اتوماتیک و چشم بسته بعد از فیلم موفق قبلی اعلام می‌کنند فاکتور بگیریم، مجموعه‌ی «احضار» همیشه کیفیتِ خودشان را در حد قابل‌قبولی حفظ کرده‌اند. دو قسمتِ اصلی «احضار» به لطف جیمز وان خودش را به عنوان سردمدارِ بلاک‌باسترهای ترسناک معرفی کرد و «آنابل: خلقت» هم با وجود عدم خلاقیت و کیفیتِ ضعیفش نسبت به فیلم‌های اصلی، به لطف کارگردانِ جدیدش، پیشرفت قابل‌توجه‌ای در مقایسه با قسمت اولِ افتضاحش بود. ولی فیلم راهبه اولین فیلم مجموعه بعد از بدل شدن به یکی از برندهای اصلی برادران وانر است که چنین فیلمِ بی‌سرپرست و بی‌سروته‌ای از آب در آمده است.

دنبال کردنِ فرمول مارول همیشه هم خوب نیست. شاید وارنر با این مجموعه در ساختِ فیلم‌های مستقلی که هرکسی بدون اطلاع از قسمت قبلی می‌تواند به تماشای فیلم جدید بنشیند، در زمینه‌ی تزریقِ کاراکترهای فیلم‌های آینده در فیلم فعلی بدون از حرکت نگه داشتنِ خط داستانی اصلی (برخلاف صحنه‌ی معرفی ابرقهرمانان آینده در «بتمن علیه سوپرمن») و در ارائه‌ی فیلم‌هایی که روی پای خودشان می‌ایستند، درس‌های خوبی از موفقیتِ مارول یاد گرفته باشد، ولی همزمان یکی از بدترینِ خصوصیاتِ مارول را هم تقلید کرده است: مقاومت در مقابل تغییر و نوآوری و پوست انداختنِ فرمول داستانگویی‌ و کارگردانی‌شان. یا به عبارت دیگر، تلاش آنها برای حفظ هویتشان به عنوان یک مجموعه‌ی دنباله‌دار، به مجموعه‌ای منجر شده که هویتشان، بی‌هویت‌بودنشان است.

اگر بزرگ‌ترین مشکلِ «آنابل: خلقت» این بود که به چیزی که بود راضی بود، علاقه‌ای به قدم گذاشتن به فراتر از محدوده‌ی «متوسط» نداشت و حکم گردهمایی تمام چیزهایی که در فیلم‌های قبلی مجموعه به شکل بهتری دیده بودیم را داشت، فیلم راهبه نه تنها این روند را به شکل شدیدتری ادامه می‌دهد، بلکه حداقل در اجرای دوباره‌ همان پلات پوینت‌ها و ست‌پیس‌هایی که دیگر به فرط تکرار رسیده‌اند هم موفق نیست. اگر «آنابل: خلقت» یک فیلم قابل‌پیش‌بینی اما خوش‌ساخت بود، فیلم راهبه با پافشاری روی تکرار فرمولِ داستانگویی این مجموعه، با افزایشِ مقدار قابل‌پیش‌بینی‌بودن فیلم قبلی، در اجرایشان هم شکست‌خورده است.

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

اگرچه روی کاغذ اختصاص دادنِ یک فیلم کامل به فیلم راهبه هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. ولی در عمل بدترین تصمیم است!

فیلم راهبه حکم «لیگ عدالت» این مجموعه را دارد؛ فیلمی که فقط نسخه‌ی دسته سوم جنس اصلی («اونجرز») نبود، بلکه در دنیای متحول‌شده‌ی فیلم‌های ابرقهرمانی، متعلق به مکتبی کهنه‌شده و از دور خارج شده هم بود. دومین چیزی که این مجموعه در تقلید از سیستمِ مارول دچار سوءبرداشت شده، اسپین‌آف‌سازی از روی کاراکترهای ترسناکِ فرعی هر قسمت است. مسئله این است که عروسک آنابل و راهبه‌ی شیطانی با بلک پنتر و مرد عنکبوتی فرق می‌کنند؛ این کاراکترها در دو دسته‌ی کاملا متفاوت قرار می‌گیرند که رفتارِ متفاوتی را می‌طلبند. بلک پنترها و مرد عنکبوتی‌ها در حالی به عنوان پروتاگونیست‌های یک فیلم ابرقهرمانی، به فیلم‌های مستقل خودشان نیاز دارند که شخصیت‌های ترسناک اصولا هرچه ناشناخته‌تر باقی بمانند، تاثیرگذارتر هستند.

بنابراین اگرچه روی کاغذ اختصاص دادنِ یک فیلم کامل به ترسناک‌ترین عنصرِ «احضار ۲» هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. ولی در عمل بدترین تصمیمی است که برای ساختِ این فیلم می‌شد گرفت. و وقتی ساختمانِ یک فیلم از اول روی یک اشتباه بنا شده باشد، معلوم است که تا انتها کج و کوله و متزلزل بالا خواهد رفت. بزرگ‌ترین وحشت، وحشتی است که از ناشناختگی سرچشمه می‌گیرد. چون به محض اینکه ما بتوانیم یک راز را توضیح بدهیم، به محض اینکه سرچشمه‌اش را کشف کنیم، بهتر می‌توانیم آن را درک کنیم، بهتر می‌توانیم در مقابلش دفاع کنیم و به جای زُل زدن به ورطه‌ای تاریک، حداقلِ چهره‌ای برای دیدن داریم. به خاطر همین است که برخی از بهترین فیلم‌های ترسناکِ تاریخ مثل «درخشش»، «موجود» و «هالووین» به کلاسیک‌های این ژانر تبدیل شده‌اند.

به خاطر همین است که بعد از تمام این سال‌ها، هنوز به توضیحِ قاطعانه‌ای درباره‌ی هتل اورلوک نرسیده‌ایم، پایان‌بندی بازِ «موجود» پرونده‌ی بحث و گفتگو درباره‌ی سرنوشت کاراکترهایش را باز گذاشته و از ماهیتِ چیزی که پشتِ نقاب سفید مایکل مایرز حضور دارد چیزی نمی‌دانیم. به خاطر همین است که این فیلم‌ها ذهنِ طرفدارانشان را بعد از این همه سال مشغول نگه داشته‌اند. آنها فیلم‌هایی هستند که آن‌قدر به تماشاگرانشان سرنخ و آدرس می‌دهند که راهشان را به سوی مرکز هزارتو پیدا کنند، ولی خارج شدن از آن را به خودشان واگذار می‌کنند؛ کاری که فیلم راهبه انجام می‌دهد مثل این است که یک فیلم مستقل براساس مردی در لباسِ سگ از «درخشش» یا دنباله‌ای براساس بچه‌ی رزمری از انتهای «بچه‌ی رزمری» ساخته شود. یا فیلمی ساخته شود که به گذشته‌ی کاراکتر کاترین کینر از «برون بیرون» در دوران حضورش در مدرسه‌ی آموزش هیپنوتیزم می‌پردازد.

البته که همیشه توضیحِ دادن ریشه‌ی هیولا اشتباه نیست. اما فقط در صورتی که آن را با وحشتی بزرگ‌تر از ناشناختگی یا به همان اندازه بزرگ جایگزین کنید. استیون کینگ در رُمان «آن» (It)، در عین توضیح دادن تاریخِ پنی‌ وایز دلقک، از قتل‌عام‌ها و چرخه‌ی خشونتی پرده برمی‌دارد که به قرن‌ها قبل بازمی‌گردد. یا ریدلی اسکات با «پرومتئوس» و «بیگانه: کاوننت»، در کنار پرده‌برداری از ماهیتِ زنومورف‌ها، این وحشتِ را جایگزین چیزی جدید می‌کند: چه می‌شود اگر یک تمدنِ دیگر، خالقِ انسان باشد. او با افشای اینکه یک اندروید، خالقِ زنومورف‌هاست، خود انسان‌ها را به منشا وحشتِ کیهانی‌اش تبدیل می‌کند.

اما خب، خبری از هیچکدام از این نوع داستانگویی‌های باظرافت و تامل‌برانگیز در فیلم راهبه نیست. در واقع پس‌زمینه‌ای که این فیلم برای ولک در نظر گرفته است آن‌قدر تخت است که در حد یک فلش‌بک سی ثانیه‌ای قابل‌جمع‌بندی بود و نیاز نبود تا یک فیلم کامل به آن اختصاص داده شود تا در این میان، اُبهت و خوفناکی این شخصیت هم با به تصویر کشیده شدن بیش از اندازه و شلخته‌اش از بین برود.

 

فیلم راهبه در اواسط دهه‌ی پنجاه در روستای دورافتاده‌ای در رومانی جریان دارد. چند ماه بعد از اینکه راهبه‌ی کلیسای تاریخی این روستا، بعد از روبه‌رو شدن با ولک خودکشی می‌کند، پدر برک (دمیان بیچیر) توسط واتیکان مامور می‌شود تا این واقعه را بررسی کند و خواهر آیرین (تایسا فارمیگا) را هم به عنوان کسی که آن منطقه را می‌شناسد همراه خودش ببرد؛ هرچند خود آیرین ادعا می‌کند که هرگز آنجا نبوده است. راهنمای آنها یک مهاجر فرانسوی/کانادایی به اسم فرنچی (جوناس بلوکت) است که جسدِ حلق‌آویزِ راهبه را پیدا کرده بود.

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

یکی از نکات برتر فیلم راهبه و«احضار»ها  و چیزی که جلوی تبدیل شدن آنها به فیلم‌هایی بهتر را می‌گیرد، شخصیت‌پردازی‌شان است!

یکی از نکات برتر «احضار»ها و چیزی که جلوی تبدیل شدن آنها به فیلم‌هایی بهتر را می‌گیرد، شخصیت‌پردازی‌شان است. این فیلم‌ها بویی از شخصیت‌پردازی عمیق و قوس‌های شخصیتی منحصربه‌فرد نبرده‌اند؛ یکی از اعضای یک خانواده توسط روحی خبیث تسخیر می‌شود و بعد سروکله‌ی زوج وارن برای بازرسی خانه و جن‌گیری پیدا می‌شود. این فیلم‌ها بیش از اینکه با درگیری‌های درونی کاراکترهایشان کار داشته باشند، فیلم‌های حادثه‌محوری هستند. این جلوی «احضار» ها از بدل شدن به چیزی فراتر از بلاک‌باسترهای خوب هالیوودی را گرفته، ولی این کمبود هیچ‌وقت به‌طور مستقیم به یکی از نکاتِ منفی مجموعه هم تبدیل نشده است؛ مخصوصا با توجه به اینکه زوجِ پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا به لطف این دو بازیگر به قهرمانانِ دوست‌داشتنی‌ای تبدیل می‌شوند که تقلاهای روحی و روانی‌شان با نیروهای شیطانی را قابل‌لمس می‌کنند.

شاید جای خالی‌ بحران‌ های درونی احساس شود، اما عدم وجودشان، فیلم را زخمی هم نمی‌کند. شخصیت‌پردازی فیلم راهبه اما به‌طور مستقیم به یکی از ضعف‌هایش تبدیل می‌شود. اگرچه پدر برک به عنوان مامور ویژه‌ی باتجربه‌ی واتیکان معرفی می‌شود که حکم یک چیزی در مایه‌های کاراگاهان جنایت‌های خشنِ دیوید فینچری اما به اضافه‌ی موجودات فراطبیعی را دارد، ولی در عمل رفتارش شبیه تازه‌کاری بدون سابقه و بدون آموزش است که گویی پرونده‌ی کلیسای رومانی، اولین پرونده‌ای است که بهش رسیدگی می‌کند. بالاخره همان‌طور که در حال تماشای فیلم‌های جنایی، انتظار داریم که کاراگاهان بدون نشانه گرفتنِ تفنگشان، وارد مکان‌های خلوت و تاریک که احتمال می‌دهند محل اختفای قاتل است نشوند و همان‌طور که آنها باید درکِ استانداردی از نحوه‌ی فعالیتِ قاتلان داشته باشند، چنین انتظاری هم از یک بازرس مسائل ماوراطبیعه درباره‌ی اتفاقات ماوراطبیعه می‌رود.

 

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

ولی این خلاف چیزی است که از پدر برک می‌بینیم. او نه تنها دو بار گولِ شیطانی که از طریق جسدی نقاب‌دار که کنترلش را به دست دارد با او ارتباط برقرار می‌کند را می‌خورد، بلکه به سمت قبرستان کشیده شده و زنده زنده دفن می‌شود. نه تنها بعد از اینکه جسد نقاب‌دار به وضوح می‌میرد، او سعی می‌کند تا به گردنبد صلیبش دست بزند تا فرصتِ یک جامپ اسکرِ پیش‌پاافتاده ایجاد شود، بلکه او در عرض دو روز، چهار بار توسط پسربچه‌ی شیطانی کابوس‌هایش گول می‌خورد و غافلگیر می‌شود.

در طول فیلم دو بار با ولک روبه‌رو می‌شود و هر بار دو ثانیه بعد به عقب شوت شده و بیهوش می‌شود. نوشتنِ یک کاراکتر باهوش و قوی که با وجود تمام قابلیت‌هایش از آنتاگونیست رودست می‌خورد یک چیز است، اما نوشتنِ کاراکتر احمقی که اصلا رفتارش به یک کاراگاه کارکشته نمی‌خورد چیزی دیگر. تماشای پدر برک مثل تماشای کاراکتری از دنیای سریال مردگان متحرک است که نمی‌داند زامبی‌ها از طریق ضربه‌ی مغزی می‌میرند و در کشتن آنها کودن‌بازی در می‌آورد. اینجا هم ما به محض اینکه با راهبه‌ی نقاب‌دار روبه‌رو می‌شویم می‌دانیم که یک جای کار می‌لنگد، اما پدر برک که ناسلامتی خرج زندگی‌اش را از این راه به دست می‌آورد حتی شک هم نمی‌کند. اگر یک آدم عادی گولِ توهماتی که شیاطین برای کشیدن قربانیانشان به سمت تله‌ای که می‌خواهند را بخورد تاحدودی قابل‌درک است (حتی با وجود اینکه گول خوردن یک آدم عادی توسط پسربچه‌ای مرموز وسط قبرستانی متروکه هم قابل‌درک نیست)، ولی کسی که اسمش را کاراگاه امور ماوراطبیعه گذاشته، باید بهتر بداند که مهم‌ترین خصوصیت شیاطین، فریبکاری و بازی با ذهنِ قربانیانشان است.

از سوی دیگر انتخابِ تیسا فارمیگا، خواهر کوچک‌ترِ ورا فارمیگا در نقشِ خواهر آیرین هم عجیب است. فیلم راهبه حدود ۲۰ سال قبل از اولین قسمت «احضار» جریان دارد و از آنجایی که ورا فارمیگا و تیسا فارمیگا ۲۰ سال اختلاف سن دارند، به محض اینکه متوجه‌ی شباهتِ کاراکتر او به لورین وارن شدم، انتظار داشتم که این فیلم در نهایت فاش کند که خواهر آیرین در واقع همان لورینِ خودمان است. تقریبا مطمئن بودم که رابطه‌ای بین این دو کاراکتر وجود خواهد داشت. به‌طوری که کل فیلم داشتم به این فکر می‌کردم که سازندگان چگونه می‌خواهد شباهتِ این دو به یکدیگر را توضیح بدهند.

ولی نه، آنها هیچ ارتباطی با هم ندارد. در پایان آیرین سراغِ راهبه شدن می‌رود و فیلم هم هیچ‌وقت به این موضوع اشاره نمی‌کند. نمی‌دانم ارتباط داشتن آنها به یکدیگر می‌توانست منجر به فیلم بهتری شود یا نه، ولی حتما انتخاب خواهر کوچک‌تر ورا فارمیگا موجب حواس‌پرتی مخاطب به چیزی می‌شود که نویسندگان اصلا آن را در نظر نگرفته بودند. در نهایت کاراکتر فرنچی هم از آن کاراکترهای بذله‌گویی است که اصلا به درد چنین فیلمی نمی‌خورد. از یک طرف با فیلمی طرفیم که خیر سرش هرچقدر هم ناموفق، در یک کلیسای قرون وسطایی جریان دارد و با خودکشی و زنده به گور کردن و چهره‌های کریه و زهرترک شدن کار دارد و از طرف دیگر این فیلم شامل کاراکترِ غیرضروری‌ای می‌شود که از هر فرصتی که گیر می‌آورد برای مزه‌پراکنی‌های مسخره استفاده می‌کند. نتیجه به لحن آشفته‌ای منجر شده است که از یک طرفِ اخمو و افسرده و تاریک است و از طرف دیگر در حالی که یکی از کاراکترهایش در حال خفه شدن در چند سانتی‌متری صورتِ هیولای اصلی است، جوک می‌گوید.

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

فیلم راهبه در زمینه‌ی ست‌پیس‌های ترسناکش هم همان روندی را پیش گرفته که اخیرا با فیلم آن دیده بودیم (اینکه نویسنده‌ی این دو فیلم یک نفر است هم بی‌تاثیر نیست)؛ زمانی که داستان و شخصیت نداشته باشیم، تنها چیزی که باقی می‌ماند، سلسله کلیپ‌های منتهی به جامپ اسکرهای زورکی و چیپی هستند که تمامی‌شان از یک فرمولِ تکراری پیروی می‌کنند؛ جامپ‌ اسکرهایی که مثل شوک‌های ناموفقی برای بازگرداندنِ ضربان قلب فیلمی هستند که خیلی وقت است از مرگش می‌گذرد.

درست همان‌طور که ۹۹ درصد «آن» به جامپ اسکرهایی که صدا برای لحظاتی قطع می‌شود و بعد ناگهان با نمای کلوزآپی از دندان‌های تیزِ پنی‌وایز که به سمت یکی از بچه‌ها حمله‌ور می‌شد روبه‌رو می‌شدیم که افکتِ صوتی بسیار گوش‌خراشی همراهی‌اش می‌کرد، در فیلم راهبه این فرمول به شکل دیگری تکرار می‌شود: کاراکترها متوجه قدم زدن راهبه در پشت‌سرشان می‌شوند، کاراکترها برمی‌گردند، راهبه نامرئی می‌شود، آنها متعجب و شوکه به نظر می‌رسند، دوباره به حالت قبلی‌شان برمی‌گردند و ناگهان با راهبه در کنار دستشان روبه‌رو می‌شوند و جیغ می‌کشند. دوربین سوژه را می‌گیرد، دوربین یک لحظه از نقطه نظر کاراکترها از قاب خارج می‌شود، اما وقتی برمی‌گردیم سوژه غیب شده است.

این تکنیک حتی برای بار اول هم جوابگو نیست، دیگر خودتان حساب کنید بعد از ۲۰ بار تکرار در طول فیلم چه اتفاقی می‌افتد. انگار یک نفر به کورین هاردی سرمشق داده است و ازش خواسته تا دو صفحه از روی آن بنویسد و او در حال تکرار کردن آن در طول فیلم است. تا وقتی که حتی تکرار این سلسله جامپ اسکرها هم برای پُر کردن زمان فیلم کافی نیست. در نتیجه فیلم در پرده‌ی آخرش به هرج و مرجِ بی‌سروته‌ و بلاتکلیفی تبدیل می‌شود که در آن سازندگان هرچه که دستشان می‌آید را درون دیگ ریخته‌اند و هم زده‌اند تا کبودِ داستان وحشتناکشان را به‌طرز ناموفقی مخفی کنند. در توصیفِ عقب‌افتادگی و برهوتِ خلاقیت این فیلم همین و بس که فیلم راهبه یکی از آن دسته فیلم‌های ترسناکی است که دعا کردن‌های لاتینِ پدران و خواهران روحانی برای مبارزه با شیطان حرف اول را می‌زند. فیلم شامل صحنه‌های فراوانی می‌شود که کاراکترها را در حال لاتین بلغور کردن با سرعتِ ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به تصویر می‌کشد و تا جایی پیش می‌رود که برای دقایقِ مداومی، تنها چیزی که می‌شنویم زیر لب لاتین زمزمه کردن کاراکترها در اوج جدیت است و کسی هم نیست بگوید که دقیقا ما باید از کجای این صحنه‌ها بترسیم.

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

زمانی که داستان و شخصیت نداشته باشیم، تنها چیزی که باقی می‌ماند، سلسله کلیپ‌های منتهی به جامپ اسکرهای زورکی و چیپی همانند فیلم راهبه است

مهم‌ترین دلیلش به خاطر این است که فیلم راهبه حکم یک‌جور عتیقه یا فسیل را در بین تحولات این ژانر در قرن بیست و یکم دارد؛ فیلم راهبه در انتخاب منبع وحشتش سراغِ چیزی رفته است که دورانش به پایان رسیده است؛ حالا در دورانی از ژانر وحشت به سر می‌بریم که وحشت‌های مذهبی و پدران روحانی جن‌گیر با صلیب‌ها و آب مقدس‌ها و دعاهایشان به زبان لاتین جای خودش را به وحشت‌هایی با سرچشمه‌ی انسانی مثل بیماری‌های روانی و واقعه‌های تاریخی و سیاسی داده است. در نقطه‌ای هستیم که فیلم‌هایی مثل «جادوگر» (The Witch) و «موروثی» (Hereditary) و سریال «تسخیرشدگی خانه هیل» (The Haunting of Hill House)، این ژانر را به‌روز کرده‌اند.

حالا ماوراطبیعه وسیله‌ ای برای صحبت درباره‌ی ضایعه‌های روانی ارثی در فیلم موروثی یا صحبت درباره‌ی غم و اندوه و زخم‌های روحی در «تسخیرشدگی خانه هیل» است. و این چیزی است که ارواحِ خبیث این آثار را قوی و تهدیدبرانگیز می‌کند. «موروثی» درباره‌ی سروکله زدن خانواده‌ای با ارواح تسخیرکننده‌ی خانه‌شان نیست، بلکه درباره‌ی تقلای ناموفقِ خانواده‌ای برای ایستادگی در مقابلِ تحت تاثیر قرار گرفتن توسط ضایعه‌های روانی خانوادگی‌شان است. فیلم تسخیرشدگی خانه هیل نه درباره‌ی یک خانه‌ی جن‌زده‌ی دیگر، بلکه درباره‌ی ذهن‌های جن‌زده‌ی بچه‌هایی است که با ناشناختگی مرگِ خشنِ مادرشان در کودکی دست و پنجه نرم می‌کنند. این یعنی بافت و تار و پود تشکیل‌دهنده‌ی فیلم راهبه متعلق به دورانِ به اتمام رسیده‌ای است که توانایی ایستادگی در کنار آثارِ پُرانرژی‌تر و تاثیرگذارتر حال حاضر را ندارد.

این موضوع درباره‌ی حتی بهترین فیلم‌های این مجموعه هم صدق می‌کند، اما حداقل آنجا جیمز وان بود تا با تکنیک‌ها و ترفندهای زیرکانه‌اش، از درون چنین چارچوب پوسیده‌ای، لحظات جذابی بیرون بکشد. ولی جای خالی او در فیلم راهبه بیش از پیش، عقب‌افتادگی این مجموعه را آشکار کرده است. فیلم راهبه در قالب کلیسا/قلعه‌ی قرون وسطایی‌اش از لوکیشنِ فوق‌العاده‌ای برای بدل شدن به یک داستانِ گاتیک عالی بهره می‌برد که تا آخر فیلم، من را در حسرت یک لحظه‌ی هوشمندانه در این لوکیشن گذاشت، ولی در نهایت چیزی بیشتر از یک محصولِ کاملا تجاری که خواسته از پرطرفدارترین عنصرِ‌ فیلم قبلی سوءاستفاده کند نیست و در این راه اگرچه به هدفش در باکس آفیس رسیده، اما از لحاظ هنری عقب‌ گرد بزرگی برای این مجموعه است.

منبع: ایندی وایر و راتن تومیتوز

نظر شما در مورد داستان، بازیگران و کیفیت ساخت فیلم راهبه چیست؟

نظرات ارزشمند خود را در پایین مطلب با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید. برای مشاهده تصاویر در اندازه واقعی روی آنها کلیک کنید.

نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun نقد و بررسی فیلم راهبه - The Nun

تبلیغ 1
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

31874
دیدگاه ها
 • علی مرادی
  علی مرادی

  1 روز پیش

  سلام


 • amir AMM
  amir AMM

  1 هفته پیش

  دوست عزیز زاخازی لوی چیه دیگه؟؟؟ داری اسمشو میگی یا فحشش میدی؟؟؟ اسمش زَکَری لِوی هست... زک لوی هم بهش میگن تو خارج


 • کارا
  کارا

  1 ماه پیش

  وقتی کارا مون ال رو با سفینه اش به فضا میفرسته مون ال به اینده میره و تبدیل به قهرمان میشود و ازدواج میکند با زنی به اسم ایمرا


 • امیر
  امیر

  2 ماه پیش

  واقعا عالی کاش زود زود قسمت هاشو منتشر کنین


 • مجید
  مجید

  3 ماه پیش

  عالی توضیحات کامل مرسی بابت زحماتتان


 • Navid
  Navid

  4 ماه پیش

  خب دوست عزیز شما تو مطلب دیگه کامنت گذاشتید نه اینکه سیستم ما مشکلی داشته باشه. بررسی شد و لینک سایت شما در پایان مطلب قرار گرفت.


 • amin
  amin

  4 ماه پیش

  سلام. من کامنتی گذاشته بودم درباره یکی از مطالب. که سیستم سایت شما نمیدونم چطور هست به اشتباه برای مطلب دیگری ثبت شد. منظورم مطلب «نقد و بررسی قسمت اول از فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت» که از وبسایت ما برداشته شده. لینکش اینجاست که در 27 فروردین منتشر کردیم و در گوگل هم ثبت شده. نقدهای اپیزودهای بعدی هم منتشر میشه. https://ipiramid.com/2019/04/16/%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D9%85-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-game-of-thrones/ - بنده در بخش تماس هم براتون پیام فرستادم، نمیدونم به دستتون رسید یا خیر. کپی مطالب سایت ما مشکلی نداره به این شرط که لینک دقیق و نام سایت ذکر بشه. با تشکر. نیاز به نمایش کامنت من نیست، همین که ببنید و عمل کنید، کافیست.


 • Navid
  Navid

  4 ماه پیش

  مطلب کپی شده از سایت اریافیلم هست و می تونید ببینید که منبع هم در پایان مطلب ذکر شده. سایتی که فرمایش کردید به دلیل قوانین سایت از کامنت شده حذف شد ولی اگر دلیل محکمی در راستای فرمایشتون دارید لطفا ارائه بدین تا بعد از بررسی و تایید صحت اقدام بشه.


 • شهرام ساملو نسب
  شهرام ساملو نسب

  4 ماه پیش

  عالی


 • امین موسوی
  امین موسوی

  4 ماه پیش

  سلام. لطفاً وقت مطلب رو کپی می‌کنید، نام سایت اصلی و لینک مستقیمش رو قرار بدید. این مطلب مربوط به سایت XXX هست و طبق قوانین سایت، هرگونه کپی فقط با ذکر دقیق منبع و لینک مجاز هست. امیدوارم به این مسئله توجه کنید و دیگر شاهد چنین موضوعی نباشیم. با تشکر.


 • حسین
  حسین

  4 ماه پیش

  واقعا فیلم خیلی خیلی خوبی بود


 • Mehdi
  Mehdi

  4 ماه پیش

  اخرش بی معنی بود


 • 2AM
  2AM

  5 ماه پیش

  آریا شاه قاسمی ایرانی هستش و بچه نورآباد ممسنی از استان فارس هستش ایشون از آشنایان ما هستن


 • MM
  MM

  5 ماه پیش

  درود بر شما. تریلرها معمولا سعی دارند ذهن ها رو به جایی ببرند که مسیر اشتباهی هستش و من فکر می کنم این تریلر هم مثل بقیه تریلرها داره ذهن ها رو منحرف می کنه اون چیزی که با دیدن این تریلر حدس میزنیم اتفاق نخواهد افتاد این تریلر هم برای منحرف کردن ذهن تماشاگران و دنبال کنندگان سریال هستش که وقتی سریال شروع شد سورپرایز بشن.


 • علیرضا
  علیرضا

  6 ماه پیش

  منم موافقم با حرف شما. نباید صرفا به خاطر اسم و رسم کسی کاراشو قبول کنیم. چون فیلم (های) قبلیش خوب بوده هرچی بسازه خوبه اصلا قابل قبول نیست.


 • حماسه ایرانی
  حماسه ایرانی

  6 ماه پیش

  با سلام، نقد شما را خواندم، من این فیلم را ندیده ام و اینجا قصدم این است که توضیح کوتاهی در باره کارهای فرمان آرا بدهم. واقعیت است که فرمان آرا رانت نامش را می خورد، نامی که بعد از ساختن فیلم شازده احتجاب کسب کرده است. اینکه کسی در دانشگاه معروفی درس خوانده باشد حتما فیلمساز خوبی هم باید باشد، ساده انگارانه است. آقای رفیعا شاگرد هیچکاک بوده است و فیلم دادستانش را اگر جاروکش سر صحنه می ساخت، بهتر از او ساخته بود. خسرو سینایی و هوشنگ کاووسی مثال های دیگری هستند. این یعنی اینکه دانشگاه و استاد فیلمساز پرورش نمی دهند. برگردیم سر اصل موضوع. شازده احتجاب فیلمی بود ساخته شده از روی مهمترین رمان تاریخ رمان نویسی ایران و هر ننه قمری می توانست چیز قابل قبولی از آن ارائه دهد. نوشتن سناریوی شازده احتجاب با کمک بینهایت خود نویسنده، گلشیری نوشته شده و گلشیری دست بالا را در ساخت این فیلم داشت. خلاصه به قول ضرب المثل: قاطر کرد و خر خورد. فیلم خانه ای بر روی آب فیلم دل قدرت بدست بیاور احمقانه ای بود که مزورانه مبلغ خرافات بود. بقیه فیلم های او هم چیزی بهتر نبوده اند. مقایسه مهرجویی با امثال فرمان آرا و کیمیایی، مقایسه کوه با سنگ ریزه است. هر فیلمی هرچند بد نشانه های امضای مهرجویی را دارد. مهرجویی بهترین کارگردان ایران است و برای اثبات آن نیازی به اسکار و کان و برلین نیست، یک فیلم اجاره نشینها که بعد از انقلاب ساخته شده است شاهکاری بی بدیل است و اثبات کننده اینکه مهرجویی فیلمسازی روشنفکری است که فیلمساز شده است و جامعه ایران مثل خانه و خانواده خود می شناسد و این ویژگی جیزی نیست که همه داشته باشند.


 • رضا
  رضا

  7 ماه پیش

  همون بهتر که داره تموم میشه این ارازل و اوباش کجا و چه موقع بدرد مردم خوردند؟ اون ایتم های مسخره و چندش آورشون. همشون یک مشت بیسواد و انگل مفت خور هستند که فقط بدرد همین حکومت میخورند. ار اون مهران مدیری دروغگو گرفته تا اون اکبر عبدی بی هنرِ مسخره


 • هستي
  هستي

  7 ماه پیش

  بها ره رهنما. بازيگر بزرگ است .


 • شیدا
  شیدا

  7 ماه پیش

  عالی ترینش سیزده دلیله


 • سینا
  سینا

  8 ماه پیش

  حرکت جالبی بود ورود نجواکنندگان.برای کسانی مثل من که کمیک کتاب رو دنبال نمیکردم خیلی ترسناک بود و مو به تنم سیخ شد اونجا که رزیتا و یوجین راجب حرف زدن مردگان صحبت میکردن!


 • علیرضا
  علیرضا

  8 ماه پیش

  یجوری میگید کلاوس خودشو میکشه انگار مرگ توی این سریال ها معنی هم داره حاجی فقط جرمی تو ومپایر ۱۰ بار میمیره یا مثلا خانواده مایکلسون چند بار تو این سریال ها مردن و زنده شدن


 • علیرضا
  علیرضا

  8 ماه پیش

  کسی سریال سوپرنچرال رو دیده وقتی اونو ببینی میفهمی که این قسمت های لگاسیس اسکی از اون سریاله اما فرقش اینه که توی سوپر نچرال وقتی به یه موجود بهشون حمله میکنه با قدر و فن و جلوه های ویژه میکشنون و خیلی خیلی عالیه اما توی این سریال اینگار خرسای مهربونن یه یارو غولی میاد این ۳ تا دخترم دستاشون رو میدن به هم ورد میخونن اخهههههه مگه بدون وحشی بازیه و اون لبخند کلاوس هم میشه سریال ساخت


 • CR7
  CR7

  8 ماه پیش

  یه سوال داشتم بازیگر نقش لاندن اسم اصلیش آریا شاه قاسمی هستش‌..این بازیگر از کدوم کشور هست؟؟ هرچی زدم بیوگرافیش نیومد‌.. و کاملا موافقم با نظرات خیلی از دوستان فیلمی ک توش استفن و کلاوس نباشن ک فیلم‌نیست من تازه امشب قسمت آخر اصیل هارو نگاه کردم و کلی اشک ریختم و خیلی ناراحتم که استفن و کلاوس دیگه نیستن! امیدوارم حداقل یه فلش بک ازشون‌تو میراث ها نشون بدن و کرولاین رو هم نشون بدن‌..این سه تا عشق بودن والبته بگم کرولاین و کلاوس زوج محشری بودن👌😎


 • CR7
  CR7

  8 ماه پیش

  دوست عزیز اگه یادتون باشه تو سریال اصیل ها آلایژا مُرد و تو پارتی که کول و ربکا بودن نشون داد ک نسل آلایژا مُردن...آلایژا به واسطه ی خواهرش فریا دوباره برگشت و زنده شد‌‌‌.


 • Navid
  Navid

  8 ماه پیش

  این متن حاوی اسپویل است: توجه داشته باشید که کاراکتر کلاوس با بازی جوزف مورگان در انتهای سریال اصیل ها خودش رو می کشه. در نتیجه حضوری در سریال میراث ها نخواهد داشت. در نهایت اما ممکنه به خاطر درخواست زیاد طرفدارا بعضی قسمت ها اونم به عنوان فلاش بک و اینجور موارد حضور داشته باشه که اساسا فکر نمی کنم منظور شما چنین حضوری باشه.


 • Kimia
  Kimia

  8 ماه پیش

  سلام من اللن سریال میراث هارو تا قسمت ۶ دیدم ولی نمیدونم که جوزف مورگان توی این سریال قرارداد بسته یا نه


 • سارا
  سارا

  8 ماه پیش

  ایاومیانتیه وستشو رو چشمش گذاشته تک چشم دجال


 • Gol
  Gol

  9 ماه پیش

  اره ديگه راجع به مرگشون هم توي خاطرات خون اشام نشون داد كه ديمن قسمت اخر فيلم بعد از مرگ استفن و خوردن دارو رفت جلو در خونه خودش و استفن در رو باز كرد و الينا هم كه مامان و بابا و خاله جنا و عموش رو ميبينه كه جاوي خونشون نشستن پس يعني ميميرن و به ارامش ميرسن كه اونا رو ميبينن ديگه.باني هم كه رفت كل دنيا رو بگرده كرولاين هم كه تو مدرسه بود... من سوالم فقط اين بود كه چرا مت و الاريك وجرمي توي ميراث زنده زنده هستن اما اونا مردن بايد اين كارگران يا نويسنده يه جوري اينو توجيح كنن اي كاش نشون ميدادن كه به اين دليل مردن يا زنده هستن مثل باني رفته دنيا رو ببينه يا....


 • Gol
  Gol

  9 ماه پیش

  سلام درسته اما اگه يادتون باشه توي اخرين قسمت خاطرات خون اشام نشون داد كه الينا مامان و باباش با خاله و عموش رو كنار خونشون كه اتيش گرفت ميبينه و ديمن هم ميره به خونه خوشون و استفن در رو باز ميكنه پس يعني عملا نشون ميده كه اينا مردن و به اين ارامش رسيدن..نميفهمم واقعا خيلي بد تموم كردن توي يه قسمت خيلي حيف بود فيلم ميراث هم كه داغونه شايد يه كم بره جلوتر درست بشه


 • نیروا
  نیروا

  9 ماه پیش

  تو قسمت اول یا دوم legacies درمانگاهی رو نشون میده که روی شیشه نوشته Elana Salvatore که خوب یعنی زندس. و راجبه نسل الایژا ،توی فصل چهارم کول و ربکا روی پارتی پر از خون آشام بودن که یک سری از خون آشام ها میمیرن و ربکا میگه که فقط یکبار این صحنرو دیدم وقتی تو(کول) مردی و نسلتم مرد.و هردوشون متوجه میشن که بلایی سر الایژا اومده ،پس وقتی تو فصل پنج الایژا مرد در واقع نسلش خیلی قبل تر کشته شدن.


 • Gol
  Gol

  9 ماه پیش

  خيلي ممنونم به خاطر توضيحاتتون درسته... اما چقدر حيف شد سريال هايي با اين كيفيت و ساخت عالي اينجوري تمومشون كردن اون از خاطرات خون اشام كه اينقدر ادامه داشت و توي يه قسمت تموم شد من شخصا چند بار نگاه كردم و دوست داشتم حداقل بعد از خوردن دارو چند قسمت از ازدواج و بچه دار شدن الينا و ديمن رو نشون ميدادن متاسفانه خيلي بد تموم كردن... حالا باز اصيل ها بهتر تموم شد و اين همه ما رو كشوندن دنبال خودشون در نهايت يه اتفاق افتاد... اين ميراث ها هم تا قسمت چهار كه من پيگير بودم كه خيلي نسبت به اون دو سريال سطحش پايين و موجودات مسخره اي رو داخلش اوردن واقعا ناراحت كننده هست...اميدوارم حداقل در ادامه هوپ بتونه واسه يه قسمت هم كه شده كاري كنه اونا برگردن.


 • Navid
  Navid

  9 ماه پیش

  اولش توضیح بدم که متاسفانه سازنده ی سریال های خاطرات خوناشام و اصیل ها و میراث ها (جولی) یخورده بعضی جا ها سوتی زیاد داده و خیلی جاها قوانین خود سریال رو نقض کرده و باید این رو بپذیریم. حالا درمورد سوالاتتون. آخر سریال خاطرات خون آشام اینجوری تموم شد که الینا و دیمن تونستن جفتشون دارو رو بخورن و دیگه خوناشان نبودن و اینجوری تموم شد. درمورد مردنشون چیزی تو اون سریال گفته نشد اما اینکه چرا تو لگسیس توضیح درستی داده نمیشه به نظر می رسه بازیگرای نقش های دیمن و الینا و خیلی های دیگه علاقه ای به حضور در دنباله ی لگسیس نداشتن از طرفی سازنده هم نمی خواسته اونا رو وارد ماجرا کنه پس تنها چیزی که به ذهنش رسیده اینه که یه جوری القا که که دیمن و الینا دیگه نیستن حالا یا مردن یا هر چی بقیه نقش ها ولی میخواستن تو این دنباله باشن و خب هستن... اینکه چرا یه روایت درست برای این مسئله گفته نشده و بیننده گیج میشه قطعا تقصیر نویسنده و سازنده ی سریال هست. درمورد اینکه اگه یه اصیل بمیره همه ی خون آشام های نسلش می میرن هم اگه یادتون باشه تو سریال اصلی ها فصل 4 یه سری اتفاقات افتاد از جمله اینکه دشمن های کلاوس تونستن ارتباط اون رو با نسلش رو قطع کنن و به این ترتیب اگه کلاوس می مرد خون آشام های نسلش همچنان زنده می موندن اما این اتفاق برای الایژا نیفتاد و تو قسمت آخر فصل 5 اصیل ها الایژا هم مرد بدون اینکه نسلش بمیرن! اینم از همون بی دقتی و بی توجهی نویسنده سریال بوده. درباره ی حضور کرولاین هم هنوز هیچ چیز قطعی نیست و به نظر می رسه ممکنه در اینده حضور داشته باشه اگر چه احتمالا اگر هم حضور داشته باشه یه صورت دائمی و پر رنگ نیست و نهایتا حضور کم رنگی خواهد داشت که با توجه به ارتباطش با مدرسه سالواتور و بچه های الاریک و ... این هم یکی دیگه از مشکلات نویسندگی سریال لگسیس هست. در نهایت باید بگم سعی کنید فقط لذت ببرید از سریال و خیلی به جزئیات توجه نکنید چون واقعا ایرادات زیادی داره. ببخشید طولانی شد امیدوارم توضیحاتم مفید باشه، اگر دیگر کاربران سایت هم به نکات گفته شده نقدی دارن یا نکته ای رو می دونن که بنده جا انداختم خوشحالم میشم با ما در میون بذارن


 • Gol
  Gol

  9 ماه پیش

  هميشه ارزوي الينا اين بود كه بچه داشته باشه اخر خاطرات خون اشام دارو رو هم الينا خورد هم ديمن يعني توي legacies نشون نميده چه اتفاقي واسشون افتاد كه اين دو تا مردن ولي بقيه زنده ان؟


 • Gol
  Gol

  9 ماه پیش

  سلام دوستان من چند تا سوال دارم ميشه جواب بدين؟ قسمت اخر خاطرات خون اشام چه بلايي سر ديمن و الينا مياد؟جوري كه تو legacies نشون ميدن انگار ديمن و الينا مردن چجوري مردن كه جرمي و مت و الاريك زنده هستن ولي اونا مردن؟چي شدن خب؟ مگه تو فيلم نشون ندادن كه اگه يه اصيل بميره همه اونايي رو كه تبديل كرده از بين ميرن؟كرولاين از نسل كلاوس بود چه بلايي سرش اومد؟الان تو legacies هست؟اگه هست چجوري زنده موند؟


 • طاها
  طاها

  10 ماه پیش

  سلامممنون


 • حسام
  حسام

  11 ماه پیش

  وای حتی تصورشم سخته که Daniel Gillis (الایژا) و Joseqh Morgan (کلاوس) داخل فهرست بازیگران نباشن بدون این دوتا اصلا دیگه حال نمیده تماشای اینجور فیلما


 • عرف
  عرف

  11 ماه پیش

  [این کامنت به دلیل اسپویل حذف شد …]


 • Ida
  Ida

  12 ماه پیش

  واقعا وقتی به این فکر میکنم که بعد لز اصیل ها قرار نیست کلاوس رو ببینم اشک تو چشمام جمع میشه.کنار اومدن با این موضوع از همچی سخت تره:(


 • Abol
  Abol

  12 ماه پیش

  25 اوکتبر میاد تقریبا دو ماه دیگه اطلاعات بیشتر هم میتونید از اینستاگرام cwLegacies دریافت کنید


 • marzieh
  marzieh

  12 ماه پیش

  این فیلمه چی شد ساختنش یا نه؟ کی قراره اکران بشه ؟ خبر جدیدی هست ؟


 • سجاد
  سجاد

  1 سال پیش

  [این بخش از کامنت به دلیل اسپویل حذف شد …]


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  دوست عزیز لطفا اسپویل نکنید داستان فیلم رو عده ای هنوز ندیدن قسمت های پایانی اصیل ها رو


 • سینا s2j
  سینا s2j

  1 سال پیش

  تو این سریال جدید که میراث هستش ایشالاه بازیگرهای خوبی میان چون واقعا کارگردان عالی داره. هرچند که خوده هوپ عالی ترین نقش این سریال میشه ولی کاش [این بخش از کامنت به دلیل اسپویل حذف شد ...]


 • dani
  dani

  1 سال پیش

  سلام یه فیلم دیگه داره میاد اسمش v-warsهم ایان{دیمن}وهم پاول{اسیفن} بازی میکنن خیلی داستانش قشنگه


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  اسپویل ها همه حذف میشن، ببخشید از این اتفاقی که رخ داد


 • j.sh
  j.sh

  1 سال پیش

  مرسی از اسپویل


 • ستایش
  ستایش

  1 سال پیش

  من انقدهههه گریه کردم سر هردوشون که نگو -_-


 • ستایش
  ستایش

  1 سال پیش

  والا بخدا منم هنگ کردم --__--


 • fateme
  fateme

  1 سال پیش

  خیلی غم انگیز تموم شد ولی زیبا بود......💔 کلاوس و الایژا بهترین برادرای دنیا برای هم بودن❤


 • mohammad
  mohammad

  1 سال پیش

  bedon klaus va elijah dg seryal jazab nist


 • nina
  nina

  1 سال پیش

  کاش حداقل یا دیمن یا کلاوس توی فیلم باشن وگرنه دیگه ارزشی نداره ... مگر اینکه بازیگر های جدید بتونن به این خوبی بازی کنن ...که فکر نمیکنم ;)


 • zahra
  zahra

  1 سال پیش

  tamame jazabiat serial be klaus has on nabashe asn arzesh nadare 😑 dar zemn in serial 25 october miad biron


 • Hosein
  Hosein

  1 سال پیش

  عالی


 • جواد
  جواد

  1 سال پیش

  چراااا کلاوس نیست مگه سریال بدون کلاوسم میشه


 • جواد
  جواد

  1 سال پیش

  چراااا کلاوس نیست مگه سریال بدون کلاوسم میشه


 • ر.ج
  ر.ج

  1 سال پیش

  وای فقط یه قسمت دیگه مونده ...یعنی کلاوس میمیره :' -(


 • Atrina
  Atrina

  1 سال پیش

  آریا شاه قاسمی؟! ایرانیه این پسره؟! یا من متوهمم😂😂😂😂


 • armin
  armin

  1 سال پیش

  تنها دلیلی ک سریال ومپایرو دیدم استفن بود چون هم درنده بود و هم کسی ک شکست میخورد البته بقیه هم عالی بازی کردن ولی بهترین نقش اسفتن بود مگرنه نقش اول نمیزاشتنش اورجینالم کلاوس عالیه و از خیلی چیزا میترسه ولی عالیه پاول همون استفن داره ی سریال جدید بازی میکنه اسم ازش نبردن ولی فکر کنم میراث ها باشه😀😊


 • مهدی
  مهدی

  1 سال پیش

  استیفنو هیچوقت یادت نره لطفا...


 • مهدی
  مهدی

  1 سال پیش

  با سلام بنده دانش آموز فارغ التحصیل شهرستان بهارستان(استان تهران)هستم.ما موقعی ک درس میخوندیم بدلیل اینکه دبیر کم داشتیم معلم ورزش ما زیست تدریس میکرد و چندتا از درسها هم ب همین شکل بودن حالا ما ک نزدیک تهران درس خوندیم این بود،،دیگه چ برسه به مناطق دور افتاده و این عادلانه نیست ک ما در این شرایط درس خوندیم ولی اون دانش آموزان بالا شهری با بهترین امکانات و بهترین دبیرها درس خوندن خب مطمئنا معدل اونا بالاتر از من و امثال من میشه،،مورد بعدی تقلب های گسترده ای بود ک تو مدارس شهریار ما شاهد بودیم سوالا یک ساعت قبل از امتحان ب دست دانش آموزها میرسید و تقلب هایی ک سر جلسه صورت میگرفت اگه کسی شک داره میتونه از دانش آموزان فارغ التحصیل شهریار تحقیق کنه...و دلایل خیلی زیاده دیگه ای ک دوستان گفتن.با این وضعیت آیا عادلانس ک تاثیر معدل رو قطعی کنید؟؟؟مطمئنا نه.قانون ترمیم معدل هم برا هر درس بیست تومن میگیرن پنجاه تومن هم شهریس ک جمع کل دروس و شهریه میشه دویست تومن.اونوقت ما تو کشور کسایی رو داریم ک با پول یارانه زندگی میکنن!!!این بود عدالتتون؟؟؟مایی ک تنها امیدمون این بود خودمونو از این لجن بکشیم بیرون حالا دیگه هیچ امیدی نداریم.متاسفم واقعا


 • نیما
  نیما

  1 سال پیش

  مسخره ترین و ناعادلانه ترین مصوبه تاریح کشور دارن تصویب می کنند و هیچکسی پاسخگو نیست ، این مصوبه فاجعه است.


 • مهدی حسینی
  مهدی حسینی

  1 سال پیش

  امام خمینی(ره) میفرمودند: ✅میزان رای ملت است✅ حالا به استناد نظر سنجی رسمی سازمان سنجش 85 درصد ملت و جمعیت کنکوری خواهان تاثیر مثبت هستند و به استناد نظرسنجی رسمی سایت فار 95 درصد این ملت کنکوری خواهان تاثیر مثبت هستند بعد از 40 سال از انقلاب به آرمان های امام پایبند باشید مسوولین محترم #_از_فاجعه_ملی_جلوگیری_کنیم #_نه_به_تاثیر_قطعی_معدل_در_کنکور_98 یا حق🖐🏻


 • مهدی حسینی
  مهدی حسینی

  1 سال پیش

  ...: بسمه تعالی بیانیه دانشجویان علوم پزشکی کشور در راستای تصویب ناعادلانه ی تاثیر قطعی معدل در کنکور ۹۸ با توجه به شرایط ناعادلانه ای که در پی تصویب این قانون اتفاق می افتد و از طرفی شرایط ناعادلانه ای که در سال های قبل بر سیستم آموزشی کشور حاکم بوده اعم از لو رفتن سوالات امتحان نهایی، ضعف تدریس در برخی مدارس ، کم کاری برخی مدارس دولتی ، عدم اطلاع رسانی به موقع برای داوطلبان نظام قدیم، افزایش منافع مافیای کنکور، افزایش ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی، اجبار دانش آموزان به پرداخت هزینه به آموزش و پرورش برای افزایش و ترمیم معدل، حذف برخی استان های محروم از چرخه رقابت سالم ( به ویژه استان های مرزی) به دلیل عدم دسترسی به امکانات آموزشی مناسب و برابر .... دانشجویان علوم پزشکی کشور در راستای حفظ مساوات آموزشی و حمایت از نخبگان کشور در مناطق محروم و جلوگیری از گسترش منافع مافیای کنکور، این طرح را رسما توهینی به دانش آموزان و دانشجویان کشور می داند و حمایت خود را از دانش آموزان کشور اعلام می دارد. و من الله توفیق دانشجویان علوم پزشکی کشور ۲۰ تیر ۹۷ 🆔 @Medppt


 • مرضيه
  مرضيه

  1 سال پیش

  اجازه نميديم ايندمونو نابود كنن.ما جووناي اين مملكتيم چرا بايد همت كنن به نابوديمون؟ شده تو خيابون بريزيم حقمونو ازشون ميگيريم


 • Amir
  Amir

  1 سال پیش

  در سرد زمانی زندگی میکنم سرد زمانی که صدای بی امانمان به گوش هیچ کس نمیرسد گویی مسئولین دیگر گوشی برای شنیدن حرف هایمان ندارند یا شاید خود را به نشنیدن میزنند.به گمانم ما فقط در زمان انتخابات برای رسیدن به قدرت مورد توجه قرار میگیریم حیف که نزدیک به انتخابات نیستیم چون در آن لحظات دیگر مشکلی برای حل این مطالبه خود نداشتیم. دیگه نمیخوام با کنایه صحبت کنم من یه جوانم در این مملکت در مملکتی که همه چیز رو از من گرفتن و تنها امید وتنها آرزوی من رسیدن به یه شغله که خودم رو از این پرتگاه و جایگاه ذلت بیرون بکشم میدونم که میفهمید درد من و امثال من چیه.پس بزارید حداقل این کورسوی امید باقی بمونه امیدوارم تغییر کنید تا خدا تغییرتون نداده


 • نو نو
  نو نو

  1 سال پیش

  بسیار فیلم خسته کننده و بی محتوایی بود تعجب میکنم از اقای غروتن که راضی به بازی در چنین فیلمهایی میشوند حیف از وقتی که برای دیدن این فیلم گذاشتیم


 • ف
  ف

  1 سال پیش

  واقعا بهترین سریالی که دیدم اصیل هاست...هرچیزی که فکرشو بکنی توش هشت عشق نفرت خیانت دوستی خانواده و....خیلی ناراحتم که این فصل فصل اخره و دیگه داستان خانواده مایکلسون تموم میشه کلاوس و الایژا خیلی خوب بووووودن


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  باعث خوشحالیه که از مطالب سایت استفاده کردین و خوشتون اومده


 • دستپاچه
  دستپاچه

  1 سال پیش

  بهتر ین نقدی که تا حالا در باره این فیلم خوندم؛ صادق و موجز. ممنون


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  بله بله ...


 • چ
  چ

  1 سال پیش

  آزادی و عدم محدودیت امتحانش رو تو غرب پس داده رفیق


 • ج
  ج

  1 سال پیش

  اشغاله


 • علی
  علی

  1 سال پیش

  اگه کلاوس نباشه یک فصل کافیه


 • علی
  علی

  1 سال پیش

  مگه میشه بدون کلاوس!!! کلا تو ای 13فصل(خاطرات خوناشام و اصیل ها) فقط واسه کلاوس و دیمن سریال رو دیدم کاشکی حداقل یکی از اینا ب عنوان کارکتر بد حضور پیدا کنه


 • Farzam
  Farzam

  1 سال پیش

  هر چی هنرپیشه در پیتی هستش تو این فیلم هستش


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  اطلاعات کاملی از این سریال هنوز منتشر نشده فقط می دونیم سریالی با اسم میراث ها قراره بر اساس زندگی هوپ مایکلسون ساخته بشه و بازیگر نقش هوپ هم در اون ایفای نقش می کنه. البته اکثر بازیگرای سریال اصیل ها مثل جوزف مورگان (کلاوس) تو این سریال نیستن و نهایتا یکی دو قسمت به عنوان مهمان شاید حضور داشته باشند. این سریال هنوز ساخته نشده و مشخص نیست در چند فصل ساخته میشه


 • پگاه
  پگاه

  1 سال پیش

  این سریال ساخته شده؟ کی میتونیم دانلود کنیم؟چند فصله


 • پری
  پری

  1 سال پیش

  نمیدونم چرا ولی به نظر من قشنگ ترین سریال 13 دلیل برای اینکه هستش . بقیه شون کمدی هستن و یه جورایی جذاب نیستن. من دنبال یه سریال تو حال و هوای 13 دلیل برای اینکه هستم ... 😶


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  سلام دوست عزیز. ایشون جایی برنامه ندارند و صرفا مجوز پخش صدا و تصویرشون در فیلم دشمن زن صادر شد. فیلم دشمن زن از چهارشنبه هفته پیش اکران خودش رو آغاز کرده و شما می تونید برای دیدن این فیلم به سینما برین.


 • ع کریمی
  ع کریمی

  1 سال پیش

  سلام بسیار خوش حال شدم که استاد یساری توانستن مجوز بگیرند انشاالله موفق باشید اگر بفرمایید کجا برنامه دارن ممنون میشم


 • rezaalaqi
  rezaalaqi

  1 سال پیش

  all ways and for ever


 • دانی
  دانی

  1 سال پیش

  دنیروشخصیت زشت و بی اخلاق خود را نشان داد، از هالیوود همین را میتوان انتظار داشت، در یک همایش هنری که میلیونها نفر میبینند، بسیار وقیحانه و بدور از شان انسان است که این کلمه گفته شود، بعد واعظ اخلاق و عدالت میشود، اگر کسی حرفی در مخالفت با سیاستمداری دارد ، اشکالی ندارد و باید نقد آزاد باشد ولی نفرت و زشت گویی بسیار بد است، اگر کسی حتی بسیار مودبانه ، حرفی در مخالفت با همجنسباز بکوید، همین آقایان او را متهم به نفرت پراکنی می کنند و چنان بلائی به سر او بیاورند که شغل و ابرو را از دست داده و فرار بکند، چقدر سطح کلاس این مراسم پایین آمده و اشخاص به ظاهر شیک و با کلاس از یک فحش ناموسی در یک همایش هنری چنان شاد و هیجان زده میشوند که به افتخار فحش زشت ناموسی گوینده را که از مشهورات جهان است تشویق میکنند، چقدر فاجعه است وضع الگوهای جامعه، شرم باد بر اینها، هنرپیشه خوب بودن اصلا دلیل بر انسان بودن نیست، این بی شرم هنوز نمی داند که فرق چاله میدان و همایش رسمی هنری چیست، و در جمع رعایت ادب و اخلاق را اصلا نمی داند، متاسفم برای او که بهش علاقه داشتم و انسان میدانستم،


 • علی مرادی
  علی مرادی

  1 سال پیش

  بله درسته، نوار صوتیه. اصلاح شد. خیلی ممنون!


 • Nima
  Nima

  1 سال پیش

  تو ۱۳ دلیل برای نوار ویدیویی نمیفرسته بلکه صوتی هستش


 • روزه دار نظر دهنده
  روزه دار نظر دهنده

  1 سال پیش

  من از اول ماه مبارک،‌سریال ها رو دنبال کردم سریال رهایم کن بسیاربسیار بسیار فیلمنامه ضعیفی داره اگر بازیگرهای خوبی هم نداشت که کلا سریال مزخرفی بود؛ اما این سریال فیلمنامه سطح پایینی داره،‌مثلا یه حاج رسول تشخیص نمیده که آدمهای زنده ازش رضایت ندارن چه برسه به اینکه ایشون بخاد حلالیت از پدرش بگیره؟؟؟؟ یا مثلا مثل فیلمهای خارجی هی زن و شوهر بدون اطلاع همدیگر،‌دیگری رو تنها میذارن و میرن؟؟؟؟ یعنی این داستان باعث میشه حس کنم که ماه مبارک, عمرم تلف شده


 • شهروند
  شهروند

  1 سال پیش

  امیرمهدوی ژوله تفاوت شوخی و توهین به تیم ملی را درک نمی کند. کارهای پوپوایستی بعضی هنرمندان!


 • امیر
  امیر

  1 سال پیش

  بنظرم بازیکنا تو اردو اصلا نباید از شبکه های مجازی استفاده کنن


 • بهترین فیلم های برد پیت - سلسله - معرفی بهترین ها
  بهترین فیلم های برد پیت - سلسله - معرفی بهترین ها

  1 سال پیش

  […] منبع : فیلم نیوز […]


 • محسن
  محسن

  1 سال پیش

  کلاوس و الیژا در سریال اصیل ها شخصیت های تکرار نشدنی هستن همچنین در سریال خاطرات یک خون اشام الینا ،دیمن،کرولاین،و بانی بهترینای داستان بودن ...امیدوارم اگه قرار نیست که این شخصیت ها تو این سریال نباشن حداقل نقشاشون رو به خوبیه اینا ایفا کنن.


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  Jedidiah Goodacre


 • eli
  eli

  1 سال پیش

  فصل 5 پسری که هوپ عاشقش میشه، اسم واقعیش چیه؟


 • Sama
  Sama

  1 سال پیش

  بندیکت همیشه بی نظیره!


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  خب اگه بیننده های یه سریال به میزان معینی نرسه و توجیه مالی نداشته باشه هر چند طرفدارای پر و پا قرصی داشته باشه، کنسلش می کنن. شبکه های آمریکایی سر این قضیه خیلی سفت و سخت ایستادن و بار ها دیدیم این داستان رو


 • ابراهیم زاده
  ابراهیم زاده

  1 سال پیش

  سلام چرا اخه سریال کوانتیکو رو کنسل کردن دلیلش چیه اخه؟


 • سعید
  سعید

  1 سال پیش

  خیلی عالی


 • مسعود
  مسعود

  1 سال پیش

  امید وارم که کلاوس رو هم تو این سریال ببینیم واقعا حیفه که نباشه.


 • س
  س

  1 سال پیش

  چون مردم فیلم های آزادتر میخان، به دور از محدودیت، واسه همین این آثار که تو خارجه زیاد می فروشند که به نوعی اعتراض به محدودیت های حال حاضر هست


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  ما البته تیم مدیریتی فیلم نیوز هستیم ولی با این حال شما اگر متنی دارید برای ما بفرستید سعی می کنیم به سازندگان انیمیشن فیلشاه ارائه بدیم


 • مهران
  مهران

  1 سال پیش

  تانوس چهراه ناشناخته نیست او بار ها در انیمشن ها وا کتاب هاب کمیک ظاهر شده همجنان در 2012 در مردی اهنی در 2014 محافظان کهکشان بازی کرده


 • زهرا
  زهرا

  1 سال پیش

  سلام خواستم از شما به خاطر فیلشاه تشکر کنم واقعا از لحاظ فنی چیزی کم از والت دیزنی نداشت. اما چیزهایی برای من تاسف بر انگیز بود اولاینکه سم گورخر دوتایی نیست .مثل سم اسب یکی است. دوم اینکه شخصیت ها با القاب سبک همدیگر را صدا میکردند.سوم بهتر نیست مذهب دربطن انیمیشن باشد!!!! من دو تا داستان انیمیشنی نوشته ام ...ایا میتونم برای شما ارسال کنم؟ مرسی


 • علی مرادی
  علی مرادی

  1 سال پیش

  loool خیلی با حال بود و در عین حال به حقیقت تلخی اشاره کردین


 • مهندس
  مهندس

  1 سال پیش

  و حظور پر برکت مدیر ابدی فارابی امیر اسفندیاری....دامت مدیریته..!!


 • مهندس
  مهندس

  1 سال پیش

  البته راست هم گفته اند . پرداخت بصورت ریالی نبوده..!!


 • مهندس
  مهندس

  1 سال پیش

  شوخی کرده اند. بین دویست تا چهارصد یورو در روز بسته به رتبه و اهمیت میهمانان به گروهی از انان پرداخت شده...


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  خواهش می کنم، وجود همین شما دوستداران سینما باعث دلگرمی ما میشه


 • negin
  negin

  1 سال پیش

  salam mer30 az site khobeton alii bood mesl hamishe


 • asma
  asma

  1 سال پیش

  منم شنیدم مهرماه میاد


 • علی مرادی
  علی مرادی

  1 سال پیش

  هنوز رسمی نشده، ولی به احتمال زیاد اواسط مهرماه پخش میشه


 • ali
  ali

  1 سال پیش

  فصل چهارمش کی میاد؟


 • Pep
  Pep

  1 سال پیش

  کتی درست است نه کیتی! کتیKathy کیتی Katie


 • Navid
  Navid

  1 سال پیش

  چه جالب. سعی می کنیم تو نسخه ی بعدی سایت محلی رو قرار بدی که دوستان بتونن نظرات و مطالب خودشون رو نشر بدن. ممنون از مطلبی که تعریف کردین.


 • Obeyd Sankhozani
  Obeyd Sankhozani

  1 سال پیش

  درجائی خواندم که او راننده ای بود که مرتبا به هالیوود بارحمل میکرد و یکبار چشم یکی از کارگردان ها به اوخورد و از قامت متناسب و چهره مردانه و دوست داشتنی او به فکر افتاد که آزامایشی ازاو بگیرد. کلارک گیبل که ازاین پیشنهاد بسیارخوشحال شده بود، این پیشنهاد را بلافاصله پذیرفت و پس از موفقیت درآزمایش تبدیل به سلطان هالیوود شد.


 • حماسه ایرانی
  حماسه ایرانی

  2 سال پیش

  آخرین فیلم استار وار بسیار بد و احقانه است. نا آغاز دارد نه پایان و در نهایت قصه ای هم ندارد. این فیلم فقط با نام استاروار تمشاگران را به سینما کشیده است. بسیار احمقانه است.


 • hell boy
  hell boy

  2 سال پیش

  عااااااااااااااااااااااااااااااااااالی


 • Navid
  Navid

  2 سال پیش

  سلام دوست عزیز. به زودی این بخش از سایت شروع به فعالیت می کنه


 • hell boy
  hell boy

  2 سال پیش

  عاااااااااااالیه این فیلللللم


 • hell boy
  hell boy

  2 سال پیش

  سلللللللللللللللللللللللام کافه تعاترتون کی شروع به فعالیت میکننه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


 • علی مرادی
  علی مرادی

  2 سال پیش

  احسنت


 • انتشار اولین تریلر فیلم سینمایی “Love, Simon” از کمپانی فاکس قرن بیستم | لینکیو
  انتشار اولین تریلر فیلم سینمایی “Love, Simon” از کمپانی فاکس قرن بیستم | لینکیو

  2 سال پیش

  […] انتشار اولین تریلر فیلم سینمایی “Love, Simon” از کمپان… […]


 • چگونگی بدست آوردن امتیاز فیلم بعدی Tarantino توسط Sony | لینکیو
  چگونگی بدست آوردن امتیاز فیلم بعدی Tarantino توسط Sony | لینکیو

  2 سال پیش

  […] چگونگی بدست آوردن امتیاز فیلم بعدی Tarantino توسط Sony […]


 • عکس های جدید Star Wars : The Last Jedi نشان دهنده سرنوشت Rey و Kylo Ren هستند | لینکیو
  عکس های جدید Star Wars : The Last Jedi نشان دهنده سرنوشت Rey و Kylo Ren هستند | لینکیو

  2 سال پیش

  […] عکس های جدید Star Wars : The Last Jedi نشان دهنده سرنوشت Rey و Kylo Ren ه… […]


 • گزارش باکس آفیس 28 آبان: گیشه ها در تسخیر Justice League | لینکیو
  گزارش باکس آفیس 28 آبان: گیشه ها در تسخیر Justice League | لینکیو

  2 سال پیش

  […] گزارش باکس آفیس ۲۸ آبان: گیشه ها در تسخیر Justice League […]