ویدئوهای سایت

person
mimset instagram account
mimset telegram account
mimset namasha account
mimset aparat account

سوفی ترنر: جمع‌آوری امضاء برای بازسازی فصل هشتم بازی تاج و تخت توهین آمیز است

سه شنبه, 31 اردیبهشت, 1398
سانسا استارک

به گزارش میم ست و درد جدیدترین اخبار فیلم و سریال فصل پایانی «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) بیش از هر فصل دیگری اعتراضات هواداران را در پی داشت. با پخش هر اپیزود، مخاطبین در مورد یک گره داستانی یا نوع پیشرفت روایت جنجال به راه می‌انداختند، از صحنه‌ی هم‌آغوشی آریا و گندری گرفته، تا اعدام میساندی توسط سرسی و به آتش کشیده شدن کینگز لندینگ به دست دنریس. این اعتراضات در نهایت منجر به جمع‌آوری امضاء برای بازسازی فصل هشتم شد. این درخواست که به ویژه صلاحیت «دیوید بنیاف» و «دن وایس» را به عنوان «نویسندگان نالایق» زیر سؤال می‌برد، تاکنون توسط بیش از ۱.۲ میلیون نفر به امضاء رسیده است. «سوفی ترنر» بازیگر نقش «سانسا استارک» به تازگی پس از پخش اپیزود پایانی در مصاحبه با نیویورک تایمز این اقدام هواداران را نکوهش می‌کند.

ترنر می‌گوید: «تمام این درخواست‌های جمع‌آوری امضاء و چیزهایی از این دست – به نظر بی‌احترامی به عوامل سریال، نویسندگان و فیلمسازانی است که ۱۰ سال بی‌وقفه زحمت کشیده‌اند و ۱۱ ماه برای فیلمبرداری فصل آخر وقت صرف کرده‌اند. مثلاً پنجاه و چند شب [متوالی] فیلمبرداری داشته‌اند. افراد زیادی برایش سخت کار کرده‌اند، بنابراین بی‌احترامی است اگر مردم بی‌ارزشش شمارند تنها به این دلیل که آنچه می‌خواسته‌اند مشاهده نکرده‌اند.»

ترنر می‌گوید از این جنجال‌ها غافلگیر نشده است: «مردم همیشه در مورد اینکه یک سریال باید چگونه تمام شود حرف می‌زنند و ایده‌هایی در ذهن دارند. بنابراین وقتی از آن خوششان نیاید در موردش شروع به حرف زدن می‌کنند و می‌شورند.»

ترنر اضافه می‌کند: «مسئله‌ی شگفت در مورد «بازی تاج‌وتخت» این است که همیشه گره‌های داستانی عجیب و دیوانه‌واری داشته، درست از فصل ۱ با گردن زده شدن «ند استارک». بنابراین تبدیل شدن دنریس به چیزی مانند «ملکه‌ی دیوانه» نباید واکنش‌هایی منفی از سوی هواداران به دنبال داشته باشد. مطمئناً بهت‌آور است، اما به نظر من علت [اعتراضات] این است که سریال مسیری را که می‌خواستند در پیش نگرفت.»

«آیزک همپستد-رایت» که نقش «برن استارک» برادر سانسا را بازی می‌کند در مصاحبه با «رپ» مصاحبه‌ی مشابهی انجام داده و می‌گوید: «فکر می‌کنم این درخواست جمع‌آوری امضاء اقدامی عجیب و خام‌دستانه است. اینکه درخواست کرده‌اند سریالی بازسازی شود بی‌معنی است. اما من سعی می‌کنم چنین چیزهایی را به ذهنم راه ندهم. واقعاً مهمل است.»

بازی تاج و تخت

ترنر علاوه بر این به دیالوگ جنجالی خود در اپیزود چهارم از فصل پایانی نیز اشاره می‌کند. در آن صحنه سانسا به «سندور» (روری مک‌کان) می‌گوید آزارهای جنسی گذشته موجب شده‌اند او امروز چنین زن قدرتمندی باشد: «بدون لیتل‌فینگر و رمزی و بقیه، تمام عمر یک پرنده‌ی کوچک باقی می‌ماندم.»

«جسیکا چستین» همبازی ترنر در «ققنوس تاریکی» (Dark Phoenix) یکی از مهمترین افرادی بود که از نویسندگان سریال برای نوشتن چنین دیالوگی انتقاد کرد و نوشت: «تجاوز ابزاری برای قدرتمندتر ساختن یک شخصیت نیست.»

ترنر در مورد این صحنه به نیویورک تایمز می‌گوید: «طبیعتاً فکر می‌کنم که باید به این پیام اعتقاد داشت. اما بعید می‌دانم نیت چنین چیزی بوده باشد. غرض این بود که او علی‌رغم تمام اتفاقات وحشتناکی که از سر گذرانده قوی مانده است، نه اینکه بوسیله‌ی آن‌ها قوی شده باشد. او از همان ابتدا به رغم تمام اتفاقات ناگوار بردباری می‌کند. سانسا شخصیتی بردبار، شجاع و قوی است و این هیچ ارتباطی به افرادی که از او سوءاستفاده کردند ندارد.»

تبلیغ 1
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
    دیدگاهی پیدا نشد! اولین نفری باشید که در این نوشته نظر می دهید.
We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications