میم ست

گلشیفته فراهانی روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ با فیلم دختران آفتاب

گلشیفته فراهانی

در پنجمین روز از جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ در جنوب فرانسه، گلشیفته فراهانی، ستاره ایرانی فوق العاده فیلم دختران آفتاب روی فرش قرمز رفت . شما می توانید عکس های او را در پایین مطلب مشاهده نمایید. علاوه بر این فیلم دختران آفتاب نیز مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفت. در ادامه با ما همراه باشید.

به گزارش میم ست ، گلشیفته فراهانی در فیلم دختران آفتاب نقش فرمانده گروهی از زنان ایزدی را ایفا می‌ کند که به دنبال انتقام از نیروهای داعش هستند. فیلم را ایو هوسون کارگردانی کرده و آن طور که از عکس‌های فرش قرمز آشکار بود، زنان نقش محوری در ساخت و پرداخت فیلم داشته ‌اند.

در تازه ترین اخبار فیلم و سینمای هالیوود ، به نقل از خبرگزاری بی بی سی ، گلشیفته فراهانی که با لباس شنل و شیطنت و بازیگوشی خاص خودش روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ رفت، تحسین بسیاری از حاضران و هوادارانش در شبکه ‌های اجتماعی را برانگیخت.

گلشیفته فراهانی

فیلم دختران آفتاب با استقبال گسترده منتقدان روبرو نشده اما بسیاری آن را به عنوان فیلمی پرشور و حرارت ستوده‌اند. گلشیفته بعد از مراسم فرش قرمز دختران آفتاب در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ ، در ویدیویی در اینستاگرام خود از جعفر پناهی یاد کرد و گفت که جای او بسیار خالی است.

 

دختران آفتاب

 

جعفر پناهی، کارگردان ایرانی به دلیل ممنوع‌‌ الخروج بودن نتوانست برای نمایش فیلم خود به جشنواره کن برود. آقای پناهی در اینستاگرامش ویدیوی گلشیفته فراهانی را از صندلی خالی‌ اش در سالن نمایش فیلم گذاشته است.

جعفر پناهی بعد از ساختن فیلمی درباره اعتراضات سال ۱۳۸۸ علاوه بر خروج از کشور از کار فیلمسازی هم منع شد، هر چند که او ساخت فیلم را بدون دریافت مجوز ادامه داد.

جعفر پناهی

او در اینستاگرام خود به شرایطی که برای رفتنش به جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ گذاشته شده بود اشاره کرده و نوشته است:

“در طى این مدت دو بار به شکل غیرمستقیم جهت رفتنم به فستیوال کن پیام داده شد. پیامى که به نوعى از من مى‌خواستند از آن نامه‌هاى معمول بنویسم تا مشکل سفرم حل شود. جوابم مشخص بود: ‘ن جرمى مرتکب نشدم که حال درخواست بخشش یا تقلیل در حکمى که داده‌اند بکنم. اگر مى‌خواستم چنین کنم، در زندان کرده بودم. ‘ نوشتن نامه یعنى قبول حکمى که حتى در قرون وسطى یا دوران مک کارتى فکرش هم غیر قابل باور بوده است.”

فرانسه از ایران خواسته بود که به جعفر پناهی اجازه خروج دهد تا در هنگام نمایش فیلمش در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ باشد. دیروز یکشنبه ۱۳ می هم در نشست خبری فیلم سه‌ رخ یک صندلی خالی به آقای پناهی اختصاص داده بودند.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸، با فیلم همه می‌دانند ساخته اسپانیایی اصغر فرهادی با حضور ستارگانی چون پنه‌ لوپه کروز (Penélope Cruz) و خاویر باردم (Javier Bardem) افتتاح شد.

جشنواره فیلم کن 2018

گلشیفته فراهانی

 

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *