میم ست

ویدا قهرمانی همبازی ناصر ملک مطیعی در لس آنجلس درگذشت

ویدا قهرمانی

ویدا قهرمانی از بازیگران پیشکسوت سینمای ایران و قبل از انقلاب که با مرحوم ناصر ملک مطیعی نیز همبازی بود درگذشت.

درگذشت بازیگر سینمای پیش از انقلاب، ویدا قهرمانی

به گزارش میم ست ویدا قهرمانی بازیگر سینمای پیش از انقلاب امروز در سن هشتاد و دو سالگی در شهر لس آنجلس درگذشت.

در جدیدترین اخبار بازیگران سینمای ایران ویدا قهرمانی بازیگری را با بازی در فیلم توفان در شهر ما آغاز کرد. او در فیلم‌هایی چون چهار راه حوادث حضور داشت و زوج زنده‌یاد ناصر ملک مطیعی بود.

ویدا قهرمانی در سال ۱۳۱۵ در تهران به دنیا آمد. در سال ۱۳۳۳ فعالیت سینمائی خویش را آغاز کرد. جوانی، زیبائی و استعداد او سبب شد که بلافاصله در فیلم چهار راه حوادث به کارگردانی ساموئل خاچیکیان در نقش مقابل ناصر ملک مطیعی که در اوج شهرت سینمائی خود بود قرار گیرد. شرکت دختری شانزده-هفده ساله در فیلم فارسی اقدامی متهورانه بود که تا آن تاریخ در سینمای نوپای آن زمان سابقه نداشت. ملک مطیعی در این فیلم بگونه ای تجاوز گونه و بدون کسب اجازه و اطلاع ویدا قهرمانی , وی را میبوسد. قهرمانی, پس از این اتفاق به شدت پریشان و آزرده خاطر شده و به گریه میافتد. بدین ترتیب نام قهرمانی و ملک مطیعی به عنوان اولین کسانی که در فیلمی ایرانی, بوسه بر لب نهاده اند به یادگار میماند. اخراج او از دبیرستان و محرومیت از تحصیل به جرم بازی در فیلم، برخی از تبعات بازیگری او بود.

ویدا قهرمانی پس از بازی در فیلم‌های به یاد ماندنی و تاریخ ساز صنعت سینمای ایران همچون چهارراه حوادث، طوفان در شهر ما، فریاد نیمه شب، فردا روشن است و آتش و خاکستر در مقابل هنرپیشگان بنامی چون ناصر ملک مطیعی، حسین دانشور، آرمان هوسپیان، فردین، گرشا رئوفی، بهروز وثوقی و … و کارگردانان معروفی همچون ساموئل خاچیکیان، آرامائیس آقامالیان، سردار ساگر، خسرو پرویزی و … و کسب تجربه، خود اقدام به تهیه فیلمی نمود به نام آخرین نسل خان که برای نمایش نام آن به عشق و انتقام تغییر یافت و کاری بود مشترک با فردین، داویت یقیازاریان و احسانی.

ویدا قهرمانی

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *