میم ست

اعتراض عبدالرضا کاهانی به سانسور شدید فیلم هایش

کاهانی

به گزارش فیلم نیوز، در جدیدترین اخبار فیلم و سینمای ایران، «عبدالرضا کاهانی» فیلم‌ سازی که طی چند سال اخیر به یکی از توقیفی سازهای معروف در سینما ایران تبدیل شده در گفت‌ و گوی اخیر خود با رادیو فرانسه اعلام کرد که دیگر حاضر نیست در ایران فیلم بسازد مگر آن که بتواند با آزادی عمل کامل آن را بسازد.

به گزارش میم ست، در جدیدترین اخبار فیلم و سینمای ایران، «عبدالرضا کاهانی» فیلم‌ سازی که طی چند سال اخیر به یکی از توقیفی سازهای معروف در سینما ایران تبدیل شده در گفت‌ و گوی اخیر خود با رادیو فرانسه اعلام کرد که دیگر حاضر نیست در ایران فیلم بسازد مگر آن که بتواند با آزادی عمل کامل آن را بسازد.

این کارگردان توقیفی ساز در حالی این اعتراض را انجام داده که چند فیلم آخر او بدون مجوز رسمی سازمان سینمایی تولید شده است، به‌ عنوان مثال فیلم  غیرقانونی «ارادتمند، نازنین، بهاره، تینا» در دوره مدیریت حجت الله ایوبی در سازمان سینمایی با اجازه شخص او و البته بدون مجوز ساخت رسمی از شورای پروانه ساخت، تولید شد. گفته می‌ شود که «کاهانی» هنگام تولید این فیلم، شورای پروانه ساخت را فریب داده و هر آنچه را که خواسته در این فیلم به تصویر کشیده است. فیلمی که به گفته «ابراهیم داروغه‌ زاده» معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی حتی با اعمال تغییرات نیز قابل پخش نیست.

کاهانی در بخشی دیگر از گفت‌ و گوی خود به ساخت دو فیلم آخرش «ما شما را دوست داریم خانم یایا» و یک فیلم دیگر که در فرانسه با عنوان «وقت داریم حالا» اشاره کرده و گفته است؛ نمایش این فیلم‌ ها در سینمای ایران با مشکل مواجه شده است. این اظهارات در حالی است که «ما شما را دوست داریم خانم یایا» با مجوز ویدئویی تولید شد و سازندگان آن به مدیریت فشار می آورند تا مجوز ویدیویی آن را به مجوز سینمایی تبدیل کنند.

کاهانی درباره «استراحت مطلق»‌ هم گفت که این فیلم نیز با سانسور بسیار شدید روبرو شد در حالی که وزارت ارشاد در مورد ممیزی برخی از صحنه‌ های این فیلم با مسامحه برخورد کرده و حتی صحنه نیمه برهنه بازیگران این فیلم در یکی از سکانس‌ ها را هم حذف نکرده است.

حال باید دید، کاهانی به چه چیزی اعتراض دارد و با کدام فیلم خوب و تاثیرگذار خود بر سر سینمای ایران و وزارت ارشاد منت می‌گذارد!

کاهانی

کاهانی

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *