ویدئوهای سایت

person
کوین اسپیسی
کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی کوین اسپیسی
عکس از
کوین اسپیسی
Kevin Spacey

کوین اسپیسی

1338/05/03 (1959/07/26) : 61 سال
ایالات متحده امریکا - نیوجرسی
بازیگر کارگردان تهیه کننده فیلم نامه نویس
کوین اسپیسی
کوین اسپیسی
کوین اسپیسی
کوین اسپیسی
کوین اسپیسی

بیوگرافی


کوین اسپیسی (Kevin Spacey) (متولد ۲۶ ژوئیه ۱۹۵۹) بازیگر تئاتر و سینما، کارگردان، تهیه‌کننده، فیلم‌نامه‌نویس و خواننده آمریکایی است.

زندگی‌نامه

کوین اسپیسی فولر در اورنج جنوبی، نیوجرسی آمریکا به دنیا آمد. مادرش منشی و پدرش نویسنده برنامه‌های تبلیغاتی و صنعتی بود. او حرفه خود را به عنوان بازیگر صحنه در دهه ۸۰ آغاز کرد و سپس وارد تلویزیون و سینما شد. در دههٔ ۱۹۹۰ هنرپیشگی وی توجه و تحسین فراوان منتقدان را برانگیخت و برای ایفای نقش در فیلم مظنونین همیشگی برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و برای فیلم زیبایی آمریکایی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد.
از دیگر نقش‌های برجستهٔ وی عبارتند از، محرمانه لس‌آنجلس، هفت، شنا با کوسه‌ها، به دیگری نیکی کن، مذاکره‌کننده و کی-پکس. در تئاتر برادوی، اسپیسی جایزه تونی را برای نقشش در گمشده در یانکرز به دست آورد. او از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ کارگردان هنری تئاتر اولد ویک در لندن بوده‌است. از سال ۲۰۱۳ وی در سریال درام سیاسی خانه پوشالی محصول شبکه نتفلیکس بازی می‌کند که برایش جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزه امیبهترین بازیگر نقش اول مرد در یک سریال درام را به همراه داشته‌است.

زندگی شخصی

در سال ۲۰۱۷ میلادی، کوین اسپیسی رسماً اعلام کرد که اکنون «به عنوان یک همجنس‌گرا» زندگی می‌کند.

اتهامات آزار جنسی

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ آنتونی رپ، ادعا کرد کوین اسپیسی در سال ۱۹۸۶ هنگامی که رپ ۱۴ سال داشت، در حالت مستی قصد نزدیکی جنسی به او را داشته‌است. در پاسخ به این اتهامات، اسپیسی عنوان کرد که چنین اتفاقی را به‌خاطر نمی‌آورد و اگر اتفاقی که رپ می‌گوید رخ داده، صادقانه از او عذرخواهی می‌کند. اتهامات مشابهی نیز توسط گوینده اخبار، هیثر اونرو  و روبرت کاوازوس( Roberto Cavazos) مطرح شده‌است.

با توجه به اتهامات مطرح شده، شبکه نتفلیکس ساخت ادامه مجموعهٔ تلویزیونی خانه پوشالی را متوقف کرد. فصل ششم به‌عنوان آخرین فصل این مجموعه اعلام و پخش آن در سال ۲۰۱۸ پایان خواهد یافت. هشت تن از دست‌اندرکاران این مجموعه نیز اسپیسی را به سوءرفتار جنسی متهم کردند.

بیشتر

آثار


جوایز


  • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
    اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای زیبایی آمریکایی (2000)
  • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
    اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مظنون همیشگی (1996)
  • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
    گلدن گلوب بهترین بازیگر سریال تلویزیونی درام برای خانه پوشالی (2015)