ویدئوهای سایت

person
هیلاری سوانک
هیلاری سوانک هیلاری سوانک هیلاری سوانک هیلاری سوانک هیلاری سوانک هیلاری سوانک هیلاری سوانک v هیلاری سوانک هیلاری سوانک هیلاری سوانک
عکس از
هیلاری سوانک
Hilary Swank

هیلاری سوانک

۱۳۵۳/۰۵/۰۸ (1974/07/30) : 44 سال
ایالات متحده امریکا - نبراسکا - لینکلن
بازیگر تهیه کننده
هیلاری سوانک
هیلاری سوانک
هیلاری سوانک
هیلاری سوانک

بیوگرافی


هیلاری سوانک (Hilary Ann Swank) (زاده ۳۰ ژوئیه ۱۹۷۴) هنرپیشه و تهیه‌کننده آمریکایی سینمای هالیوود است. وی برنده دو اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای فیلم‌های دختر میلیون دلاری و پسرها گریه نمی‌کنند است.

مهمترین نقش‌های اصلی سوانک در چهار فیلم پسرها گریه نمی‌کنند، بی‌خوابی و دختر میلیون دلاری و آملیا بوده است. او پس از گرفتن جایزه اسکار در سال ۱۹۹۹ می‌توانست مسیر ستاره شدن را بپیماید، اما با «گزیده‌کاری و کم‌کاری» راهی متفاوت را در پیش گرفت. بیشتر شخصیت‌هایی که او نقش آنها را در فیلم‌ها ایفا کرده‌است، شخصیت‌هایی شبه مردانه می‌باشند. شخصیت «مگی فیتزجرالد» در دختر میلیون دلاری یا براندون تینا در پسرها گریه نمی‌کنند یا «کاراگاه الیبور» در فیلم بی‌خوابی و حتی نقش آملیا ارهارت خلبان زن معروف آمریکایی در فیلمآملیا همه کمابیش شخصیتی مردانه دارند.

زندگی

هیلاری آن سوانک در ۳۰ ژوئیه ۱۹۷۴ در در لینکلن، نبراسکا به دنیا آمد

استعداد هنری هیلاری سوانک نخست بار در کودکی توسط تهیه‌کنندهای به نام سوزی ساچس کشف شد. او در نمایش کتاب جنگل در نقشموگلی بازی کرد و همزمان در نمایشهای محلی و تئاترهای مدرسه نیز بازی می‌کرد.

هیلاری و مادرش در سال ۱۹۹۰ به لس آنجلس، کالیفرنیا کوچیدند. جایی که وی توانست وارد سینمای حرفه‌ای شود. او با بازی در فیلم‌های بافی، قاتل خون‌آشام وکاراته‌کید بعدی به موفقیت کوچکی در عرصه بازیگری دست یافت.

سوانک خود را یک هنرپیشه و نه یک شخص مشهور (celebrity) می‌نامد. او گفته است که به عالم معنوی معتقد است اما در دین مشخصی جای نمی‌گیرد.

هیلاری سوانک به خاطر آماده شدن برای نقش‌هایش در فیلم‌ها، مثلاً افزایش ۹ کیلوگرم ماهیچه برای دختر میلیون دلاری یا بازی در پسرها گریه نمی‌کنند با مشکلات سلامتی جدی نظیر بالا رفتن سطح جیوه در بدنش مواجه شد. او چند هفته قبل از فیلم‌برداری پسرها گریه نمی‌کنند موهای سرش را تراشید و لباس‌های پسرانه پوشید و به میان اجتماع‌های پسرانه رفت و جالب این که اکثراً فریب ظاهر و رفتار وی را می‌خوردند. او می‌گوید برای باورپذیر کردن نقش‌هایش هر کاری خواهد کرد. بازوی هیلاری هنگام بازی در کوکب سیاه زخمی برداشت که اثرش باقی‌مانده است اما او زخم‌های بدنش را «نشانه‌هایی از اینکه ما زنده‌ایم وانسان هستیم و بدنمان خون‌ریزی می‌کند» توصیف کرده است.

تهیه‌کنندگی

سوانک علاوه بر بازیگری به تهیه‌کنندگی هم می‌پردازد. وی اخیراً حق امتیاز ساخت فیلمی به نام هر چیز عاریه‌ای را از روی رمانی به همین نام، نوشته امیلی جیفین به دست آورده است.

او همچنین حق امتیاز کتاب خانم‌های فرانسوی چاق نمی‌شوند را خریده است و به زودی تهیه فیلمی از روی آن را آغاز خواهد کرد.

زندگی خصوصی

هیلاری با چاد لو که با هم در فیلمی در سال ۱۹۹۲ هم بازی بودند آشنا شده بود و این دو در ۲۸ سپتامبر ۱۹۹۷ با یکدیگر ازدواج کردند. آن‌ها پس از ۸ سال زندگی مشترک ازیکدیگر جدا شدند. سوانک در مصاحبه‌هایش اعتیاد شوهرش را عامل جدایی‌شان دانست. یک سال پس از جدایی از لو وی در رم همراه با مدیر برنامه‌هایش، جان کمپیسی قرارهای عشقی گذاشته بود و به سرعت شایعه یک رابطه عشقی میان آن دو شدت گرفت. اما هیلاری سوانک در مصاحبه‌هایش اعلام کرد که رابطه آنها شغلی است.

نکات خواندنی

 • بلیت‌های صندلی کنار وی در مراسم اسکار سال ۲۰۰۵ به قیمت ۳۰٬۰۰۰ دلار آمریکا خریداری شده بود. جالب اینجاست که بلیت‌های مراسم اسکار اصلاً فروشی نیستند.
 • هیلاری سوانک برای بازی در فیلم پسرها گریه نمی‌کنند روزی ۷۵ دلار دستمزد می‌گرفت.
 • او اولین زنی است که برای ایفای نقش یک بوکسور زن جایزه اسکار دریافت کرده است.
 • هر دو نقشی که به خاطرشان جایزه اسکار گرفت، نیازمند تغییرات عمده جسمی بودند.
 • او گیاه‌خوار است.
بیشتر

آثار


جوایز


 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای دختر میلیون دلاری (2005)
 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای پسر ها گریه نمی کنند (2000)
 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن برای دختر میلیون دلاری (2005)
 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن برای پسر ها گریه نمی کنند (2000)