گیم تئاتر غیرمنتظره 2
گیم تئاتر غیرمنتظره 2
گیم تئاتر غیرمنتظره 2
گیم تئاتر غیرمنتظره 2
محسن احتشامی
نام فارسی :
محسن احتشامی
نام انگلیسی :
Mohsen Ehteshami
تاریخ تولد : ۱۳۵۷/۰۵/۰۷ (۱۹۷۸/۰۷/۲۹) : ۴۰ سال
محل تولد :
آخرین جایزه کسب شده :
حرفه :

محسن احتشامی متولد 7 مرداد 1357 در تهران بازیگر، نویسنده، تهیه کننده، کارگردان گوینده و مجری رادیو و تلویزیون است. او در شته های پیرادامپزشکی (پزشکی صنعتی) و بازیگری تئاتر تحصیل کرده است. وی عضو انجمن بازیگران و کارگردانان کانون تئاتر، مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری یکتا نواندیشان برنا و مدرس دانشگاه است.

محسن احتشامی در سن 11 سالگی وارد تئاتر شد و همزمان با آن نوازندگی تار را نیز شروع کرد. او برای اولین بار در جریان یک تست بین دانش آموزان مدرسه محل تحصیلش توسط پرویز محمدیان برای بازی در تئاتر انتخاب شد. احتشامی طی چندماه تمرین و کار مهارت های لازم را از محمدیان یاد گرفت و برای همان تئاتر نیز اولین جایزه بازیگری خود را در سال 1369 کسب کرد. پس از آن بود که او در همان دوران نوجوانی تئاتر را به شکل جدی دنبال کرد و در کلاس های بازیگری حضور پیدا کرد. او همچنان که در حال فراگرفتن فنون تئاتر بود موسیقی را نیز دنبال می کرد.

او با حضور در تئاترهای متفاوت بر تجربه خود می افزود. از جمله این فعالیت ها می توان به دستیاری کارگردانی برای مجید جعفری و همکاری با بزرگانی چون اکبر زنگنه، رضا رویگری نام برد. احتشامی خالق اولین گیم تئاتر ایران است. او گیم تئاتر موفق و تاثیرگذار غیرمنتظره را در سال 1396 روی صحنه آورد که بازخورد بسیار خوبی از سوی اهالی تئاتر داشت. او در سال 1375 گروه خود را با نام برنا تشکیل داد و این گروه همچنان در حال فعالیت است و موسسه ای نیز با همین نام تاسیس شده است. او با تشکیل این گروه به فعالیت های جدی تری در حوزه تئاتر پرداخت و کارهایی را در نقش نویسندگی و کارگردانی تجربه کرد.

احتشامی در سال های 1375 تا 1380 به مدت پنج سال مدیریت سه سالن تئاتر را همزمان بر عهده داشت و در این مدت اجراهای بسیاری را مدیریت کرد. او در سال 1380 به عنوان گوینده وارد رادیو شد. او همچنان در رادیو فعالیت می کند و در این مدت در رایو ایران، رادیو فرهنگ و رادیو اقتصاد مجری برنامه های بسیاری بوده است. او به مدت سه سال در برنامه موفق و چالش برانگیز صنعت خودرو فعالیت کرد.

همچنین وی به مدت 4 سال از سال 1388 تا سال 1392 در تلویزیون نیز فعالیت کرد. او به واسطه رشته تحصیلی اش مجری برنامه های مرتبط با سلامت بود. از جمله این برنامه ها می توان به برنامه پربیننده سیب و کلینیک تغذیه اشاره کرد.

او از سال 1380 به دلیل فعالیت حرفه ای در رادیو از تئاتر فاصله گرفت تا اینکه در سال 1396 مجددا به فعالیت در تئاتر روی آورد. قبل از اینکه از تئاتر فاصله بگیرد به مدت چهار سال به کار کودک مشغول بود. . محسن احتشامی همچنین چندین کتاب و اثر نمایشی و فیلمنامه نیز تالیف کرده است که از جمله آن ها می توان به مجموعه شعر و داستان سمفونی عشق و اصول فن بیان برای گویندگی و اجرا که در دانشگاه جامع علمی و کاربردی تالیف و تدریس می شود اشاره کرد.

بهترین بازیگر جشنواره تئاتر دانش آموزی
(1369)
بهترین کارگردان جشنواره کانون های نمایشی
باغ آرزوها (1386)
بهترین کارگردانی جشنواره هلال جوان
باغ آرزوها (1386)
جایزه ویژه هیئت داوران
باغ آرزوها (1386)
بهترین اثر جشنواره تئاتر نوروزی کیش
معرکه در معرکه (1379)
بهترین موسیقی تئاتر جوایز دانشجویی فجر
(1378)
بهترین بازیگر جوایز دانشجویی فجر
(1378)

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *