ویدئوهای سایت

person
بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ - شرلوک بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ - دکتر استرنج بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ تریلر فیلم برکسیت ساخت فیلم دکتر استرینج 2 با بازی بندیکت کامبربچ ساخت فیلم دکتر استرینج 2 با بازی بندیکت کامبربچ اولین عکس بندیکت کامبربچ در فیلم برکسیت اولین عکس بندیکت کامبربچ در فیلم برکسیت بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ بندیکت کامبربچ
عکس از
بندیکت کامبربچ
Benedict Cumberbatch

بندیکت کامبربچ

1355/05/28 (1976/08/19) : 47 سال
انگلستان - لندن
بازیگر تهیه کننده
بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ - شرلوک
بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ

بیوگرافی


بندیکت تیموتی کارلتون کامبربچ (Benedict Timothy Carlton Cumberbatch) (زاده ۱۹ ژوئیه ۱۹۷۶)بازیگر و تهیه‌کننده انگلیسی است که در سینما، تلویزیون، تئاتر و رادیو فعالیت دارد. او فرزند تیموتی کارلتون و واندا ونتهام است که هر دو بازیگر هستند. کامبربچ از دانشگاه منچستر فارغ‌التحصیل شده‌است و آموزش خود را در آکادمی موسیقی و هنرهای نمایشی لندن ادامه داد. او فعالیت نمایشی خود را در تئاتر رجنتس پارک لندن، با اجرای آثاری از شکسپیر مانند درد بیهوده عشق(۲۰۰۱)، رؤیای شب نیمه تابستان (۲۰۰۱) و رومئو و ژولیت (۲۰۰۲) آغاز کرد. در سال ۲۰۰۵ نیز نقش جورج تسمان در اجرایی از هدا گابلربازی کرد و از آن به بعد تاکنون در تئاترهای مختلف ساختهٔ تئاتر سلطنتی بریتانیا ظاهر شده‌است که می‌توان به تئاترپس از رقص (۲۰۱۰) و فرانکنشتاین (۲۰۱۱) اشاره کرد.

فعالیت‌های تلویزیونی او از سال ۲۰۰۰ با حضور در ضربان قلب (۲۰۰۰) آغاز شد. سپس او در فیلم‌های شاهد بی صدا (۲۰۰۲)، چهل و خرده‌ای ساله(۲۰۰۳) و در فیلم تلویزیونی هاوکینگ در سال ۲۰۰۴ ظاهر شد. او از سال ۲۰۱۰ در مجموعه شرلوک در نقش شرلوک هلمز ظاهر شده‌است. او همچنین به خاطر بازی در فیلم پایان رژه در نقش تام استوپارد در سال ۲۰۱۲ شناخته شده‌است. نخستین حضور او در فیلم در سال ۲۰۰۳ در فیلمکشتن پادشاه بود و در سال‌های بعد در فیلم‌های کفاره (۲۰۰۷) و بندزن خیاط سرباز جاسوس (۲۰۱۳) ظاهر شده‌است. در سال ۲۰۱۳ در فیلم پیشتازان فضا به سوی تاریکی در نقش کان بازی کرد و در فیلم‌های دیگری چون ۱۲ سال بردگی (۲۰۱۳) در نقش ویلیام فورد، رکن پنجم (۲۰۱۳) به عنوان جولیان آسانژ و در فیلم بازی تقلید (۲۰۱۴) در نقش آلن تورینگ بازی کرد. او به خاطر بازی در فیلم بازی تقلید نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. بندیکت کامبربچ در سه‌گانه هابیت از طریق ضبط صدا و حرکات بدنی نقش اسماگ و نکرومانسر را ایفا کرده‌است. در سال ۲۰۱۶ در فیلم دکتر استرنج ایفای نقش کرده‌است.

بندیکت کامبربچ نامزد و دریافت کننده جوایز متعددی است. او برنده بهترین بازیگر برای بازی در نقش فرانکشتاین است و همچنین نامزد دریافت سهجایزه امی و برنده بهترین بازیگر مرد برای بازی در مینی سریال شرلوک در نقش شرلوک هلمز شده‌است و برای به تصویر کشیدن آلن تورینگ در فیلمبازی تقلید نامزد بهترین بازیگر مرد اسکار شده‌است. علاوه بر این، او نامزد شش بفتا و نامزد دو جایزه گلدن گلوب است. در سال ۲۰۱۴ مجله تایم او را جزو ۱۰۰ فرد با نفوذ جهان قرار داده‌است. او در ژوئن ۲۰۱۵ به پاس خدمات خود در هنرهای نمایشی توسط ملکه الیزابت دوم به مقام فرماندهِ رتبهٔ امپراتوری بریتانیا (CBE) منصوب شد.

بیشتر

آثار


جوایز


 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  بهترین بازیگر نقش اول - امی برای شرلوک (2014)
 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  بهترین بازیگر مرد - فیلم هالیوود برای بازی تقلید (2014)
 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  بهترین هنرمند انگلیسی سال - بفتا برای پیشتازان فضا بسوی تاریکی ، 12 سال بردگی ، هابیت : برهوت اسماگ (2013)
 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  بهترین گروه - اتحادیه منتقدان فیلم برای 12 سال بردگی (2013)
 • https://mimset.com/wp-content/themes/mimset/images/award_def.jpg
  بهترین بازیگر مرد - انتخاب منتقدان تلوزیون برای شرلوک (2012)
We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications