میم ست

گزارش باکس آفیس ۲۹ بهمن: باکس آفیس در چنگال پلنگ سیاه!

گزارش باکس آفیس 29 بهمن: باکس آفیس در چنگال پلنگ سیاه!

ساعاتی پیش نتایج باکس آفیس هفته ی آخر بهمن ماه منتشر شد و طبق آن فیلم پر سر و صدای پلنگ سیاه توانست با فروشی فوق العاده در صدر جدول قرار بگیرد و بعد از آن به ترتیب فیلم های پیتر خرگوشه، پنجاه طیف آزادی، جومانجی و قطار ۱۵:۱۷ به پاریس قرار دارند.

به گزارش میم ست ساعتی پیش نتایج باکس آفیس این آخر هفته به طور رسمی منتشر شد که در این مطلب ۵ فیلم برتر آن را مورد بررسی قرار می دهیم. اما پیش از آن به سراغ فیلم هفتم جدول میرویم، انیمیشن انسان های نخستین (Early Man) توانست در اولین هفته ی اکران خود تنها ۳ میلیون دلار بفروشد تا با این حساب در رده ی هفتم جدول باکس آفیس قرار بگیرد. در ادامه اخبار فیلم و سینمای هالیوود می توانید گزارش ۵ فیلم برتر باکس آفیس را مطالعه کنید. همچنین در پایان مطلب حتما نظرات خودتون رو ارسال کنید.

فیلم شماره ۵ باکس آفیس: The 15:17 to Paris

فیلم قطار ۱۵:۱۷ به مقصد پاریس (The 15:17 to Paris) جدیدترین ساخته ی کلینت ایستوود در دومین هفته ی اکران خود توانست برای آخر هفته ۷٫۶ میلیون دلار فروش داشته باشد تا با ۳۸ درصد کاهش فروش نسبت به هفته ی گذشته در رده ی چهارم قرار بگیرد. حالا فروش کلی این فیلم چیزی در حدود ۳۶ میلیون دلار می باشد.

فیلم شماره 5 باکس آفیس: The 15:17 to Paris


فیلم شماره ۴ باکس افیس: Jumanji: Welcome to the Jungle

شاید به جرئت بتوان گفت پدیده ی باکس آفیس برای چند سالی فیلم جومانجی خواهد بود. فیلم جومانجی: به جنگل خوش آمدی (Jumanji: Welcome to the Jungle) برا نهمین هفته ی اکران خود توانست در رده ی چهارم باقی بماند و به این ترتیب بعد از ۹ هفته این همچنان یکی ۵ فیلم برتر گیشه ی آمریکاست. جوامنجی در این آخر هفته ۷٫۹ میلیون دلار فروخت و حالا فروش جهانی ۹۰۴٫۶ میلیون دلاری را تجربه می کند، چیزی حدود ۱۰ برابر مبلغ بودجه آن (۹۰ میلیون دلار).

فیلم شماره 4 باکس افیس: Jumanji: Welcome to the Jungle


فیلم شماره ۳ باکس آفیس: Fifty Shades Freed

فیلم پنجاه طیف آزادی (Fifty Shades Freed) همانطوری در باکس آفیس هفته ی گذشته توضیح دادم نسبت به نسخه های قبلی خود به مراتب ضعیف تر عمل کرده و فروش پایین تری داشته و حالا با فروش ۱۶٫۹ میلیون دلار در رده ی سوم قرار گرفته. این فیلم با بودجه ی ۵۵ میلیون دلاری ساخته شده و فروش جهانی معادل ۲۷۰ میلیون دلار را تا به الآن ثبت کرده.

فیلم شماره 3 باکس آفیس: Fifty Shades Freed


فیلم شماره ۲ باکس آفیس: Peter Rabbit

فیلم فانتزی پیتر خرگوشه (Peter Rabbit) نسبت به هفته ی گذشته ی خود ۳۰ درصد کاهش فروش داشته و حالا با فروش ۱۷٫۲ میلیون دلاری در جایگاه دوم باکس آفیس قرار دارد. این فیلم با بودجه ی ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده و در دو هفته اکرانی که تا به حال داشته فروش کلی خود را به رقم ۴۸ میلیون دلار رسانده. اکران گسترده ی جهارنی این فیلم هنوز آغاز نشده و تقریبا تمام فروش مربوط به اکران در آمریکا می باشد.

فیلم شماره 2 باکس آفیس: Peter Rabbit


فیلم شماره ۱ باکس آفیس: Black Panther

بالاخره به فیلم شماره ۱ باکس آفیس می رسیم. فیلم پلنگ سیاه (Black Panther) که یکی از پر سر و صدا ترین فیلم های سینما در یک سال گذشته و به خصوص یک ماه گذشته بوده حالا در اولین هفته ی اکران خود به فروش خارق العاده ی ۱۹۲ میلیون دلار رسیده که در کنار فروش ۱۶۹ میلیون دلاری در دیگر کشور ها عدد ۳۶۱ میلیون را نشان می دهد. این فروش در مقابل بودجه ی ۲۰۰ میلیون دلاری آن باعث شده که از همین حالا کمپانی مارول (Marvel) اعلام کند که بعد از فیلم پلنگ سیاه خط داستانی این کمپانی و دنیای سینمایی مارول (MCU) وارد فاز جدید خواهد شد. حال باید ببینیم فروش این فیلم در هفته های آتی چه تغییری خواهد کرد.

فیلم شماره 1 باکس آفیس: Black Panther

می توانید جدول کامل باکس آفیس آمریکا در پایان این مطلب تماشا کنید.


هفته ی آینده چه فیلم هایی اکران خواهد شد؟

هفته ی آینده سه فیلم Annihilation و Every Day  و Game Night اکران گسترده ی خود را آغاز خواهند کرد که در این میان فیلم Annihilation با بازی ناتالی پورتمن اگرچه از بخت بیشتری نسبت به بقیه برخوردار است اما بعید به نظر می رسد بتواند با فیلم جدید مارول در باکس آفیس رقابت کند.

Annihilation

Every Day

Game Night

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *