حضور بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ در جشنواره فیلم رشد!

بهترین فیلم کوتاه اسکار 2018

چندی پیش حضور بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ در جشنواره فیلم رشد تایید و اعلام شد. در ادامه با جزئیات بیشتر در مورد این فیلم با ما همراه باشید.

به گزارش میم ست ، فیلم کودک خاموش (The Silent Child) ، بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ ، در بخش مسابقه‌ بین الملل چهل و هشتمین جشنواره بین ‌المللی فیلم رشد شرکت خواهد کرد.

در تازه ترین اخبار فیلم و سینمای ایران ، نوید آزاد دبیر بخش بین‌ الملل جشنواره فیلم رشد در مورد حضور بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ در این جشنواره بیان کرد:

“حضور بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ در بخش رقابتی جشنواره رشد، اتفاق تازه ای در جشنواره ‌های ایران است. این فیلم ابتدا از طریق فراخوانی که منتشر کرده بودیم ، توسّط پخش‌ کننده ایتالیایی فیلم ، متقاضی شرکت در جشنواره شد؛ ولی بعد از اعلام قبولی ، از حضور در جشنواره انصراف داد.”

وی در ادامه افزود:

“ما که مشتاق حضور این فیلم در جشنواره بودیم، با شرکت سازنده و پخش‌کننده اصلی در ایرلند وارد مذاکره ای طولانی شدیم و در نهایت آن ها را متقاعد کردیم که امکانی برای پرداخت حق نمایش نداریم. پاسخ آنها خیلی جالب بود، از ما خواستند که هر مبلغی را که خودمان تمایل داریم، حتی اندک، در اختیار سازمان خیریه‌ ای که در زمینه ناشنوایان کار می کند، قرار دهیم و در مقابل امتیاز حضور فیلم در جشنواره رشد را به دست بیاوریم.”

دبیر بخش بین‌ الملل جشنواره فیلم رشد گفت:

“با این روش، رضایت کارگردان و تهیه‌ کننده فیلم جلب شد و راه برای نمایش قانونی آن در جشنواره رشد هموار شد.”

بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ یعنی فیلم کودک خاموش به نویسندگی و بازی ریچل شِنتون (Rachel Shenton) و کارگردانی کریس اورتون (Chris Overton) سال ۲۰۱۷ در انگلستان ساخته شده و امیرصادق کنجانی ، آهنگساز ایرانی ، موسیقی این فیلم و علی فراهانی فیلمبرداری آن‌ را بر عهده داشته اند.

در خلاصه داستان فیلم کودک خاموش آمده است:

” لیبیِ چهارساله که ناشنوا است، توانایی برقراری ارتباط با دیگران را ندارد؛ ولی باید برای ورود به مدرسه آماده شود. پدر و مادر گرفتارش از یک مددکار اجتماعی کمک می‌خواهند. ارتباطی عاطفی بین مددکار جوان و لیبی شکل می‌گیرد و با آموختن زبان اشاره او را از دنیای ساکت و تنهای خودش بیرون می‌آورد. “

بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ در جشنواره های مهمی موفق به کسب جوایز متعدّدی شده که از میان آنها می توان جایزه بهترین بازیگر و جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره رود آیلند ، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در جشنواره انکانترز ، جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم های مستقل لندن ، جایزه ی حقوق بشر و بهترین فیلمبرداری در جشنواره نیو رنسانس را نام برد.

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم‌ های علمی، آموزشی و تربیتی رشد را از ۲۵ آبان تا ۲ آذر ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می کند.

نظر شما در مورد شرکت بهترین فیلم کوتاه اسکار ۲۰۱۸ در جشنواره فیلم رشد چیست؟

نظرات خود را در پایین مطلب با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

بهترین فیلم کوتاه اسکار 2018 بهترین فیلم کوتاه اسکار 2018 بهترین فیلم کوتاه اسکار 2018

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *