ویدئوهای سایت

person
mimset instagram account
mimset telegram account
mimset namasha account
mimset aparat account

تشییع باشکوه پیکر حسین محب اهری با اشک های آتیلا پسیانی و هنرمندان در کنار لبخند ماندگار محب اهری + تصاویر!

پنجشنبه, 27 دی, 1397
مراسم تشییع حسین محب ‌اهری

امروز صبح پیکر زنده یاد حسین محب اهری در مراسمی باشکوه تشییع شد. در این مراسم لبخند ماندگار محب اهری در بنرها با اشک های بازیگران و هنرمندان همراه بود.

به گزارش میم ست ، مراسم تشییع پیکر زنده ‌یاد حسین محب ‌اهری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون صبح امروز پنجشنبه ۲۷ دی با حضور چهره‌ های عرصه سینما، تئاتر، تلویزیون و موسیقی در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که اجرای آن بر عهده اصغر همت بود، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی به ایراد سخنانی پرداخت و بیان کرد:

"همه ما امروز در فقدان هنرمندی عزیز، دوست داشتنی، رفیق و با نشاط گرد هم جمع شده ایم. فقدان محب اهری برای ما غم سختی است و باعث تأثر همه شده است زیرا ندیدن نقش آفرینی مردی که بیش از ۵ دهه به ایفای نقش می پرداخت، غم انگیز است."

کرمی با اشاره به دوران مبارزه محب اهری با بیماری سرطان، اظهار کرد:

"بزرگترین نقش آفرینی او در زندگی مبارزه با بیماری بود. او امید به زندگی داشت و به مرگ هم لبخند زد."

مدیرکل هنرهای نمایشی در پایان بیان کرد:

"امیدوارم قدر پیشکسوتان و هنرمندان مان را بیشتر از پیش بدانیم."

در ادامه اصغر همت با بیان اینکه امروز همه ملت ایران عزادار هستند زیرا همه با حسین محب اهری خاطراتی دارند، از ایرج راد به عنوان دومین سخنران مراسم دعوت کرد تا درباره زنده یاد محب اهری سخن بگوید. راد در ابتدای سخنان خود بیان کرد:

"عزیزی که در مقابل ما آرمیده است، تمام وجودش عشق به زندگی است و من باور ندارم که از میان ما رفته باشد. هر لحظه فکر می کنم که حسین محب اهری می ایستد و از ما می خواهد تا کوپن زندگی مان را برای امروز به خوبی خرج کنیم."

وی در ادامه افزود:

"حسین عاشق هنرش، بازیگری و صحنه و مردم بود و وقتی با وجود بیماری و دردی که در وجودش بود روی صحنه می رفت، عاشقانه بازی می کرد و حرفش را برای مردم و جایگاه مردم می زد."

رئیس هیأت مدیره خانه تئاتر خاطرنشان کرد:

"حسین محب اهری برای کودکان و نوجوانان و آثار کمدی کارهای ارزشمندی کرد. او ۸۰ کار صحنه ای داشت و در بیش از ۲۰۰ اثر تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت، به همین خاطر در دل مردم همچنان جای دارد. حسین از خود عشق به زندگی، استواری و لذت بردن از هر لحظه، کار کردن و استوار ماندن تا آخرین لحظه عمر را به جا گذاشت."

در ادامه اصغر همت با اشاره به اینکه حسین محب اهری با ذوق می گفت که قرار است در سریال جدید کیانوش عیاری به نقش آفرینی بپردازد، بیان کرد:

"او با وجود اینکه در بستر بیماری بود از ایفای نقش نوح در نمایش جدید مریم کاظمی صحبت می کرد و تحلیل خود را درباره این نقش بیان می کرد."

سپس علی دهکردی رئیس انجمن بازیگران خانه سینما نیز سخنرانی خود را با جملات زیر آغاز کرد:

"در مراسم تشییع لبخند ، مهربانی ، شور به هنر و بازیگری شرکت کردن کار سختی است. ما به حسین در هر شرایطی که فکر می کنیم، ناخود آگاه لبخند می زنیم. همه از شور بیکران حسین به زندگی و بودن حرف زدند ، این جادو به واسطه هنر بازیگری در او شکل گرفته است. حسین می گفت که می خواهم زنده بمانم و نقش هایی را که بازی نکرده ام بازی کنم."

وی در ادامه افزود:

"در پشت صحنه سریال ۸۷ متر که آخرین اثری است که حسین محب اهری در آن به ایفای نقش پرداخت، به طور مطلق عزای عمومی است. هر لحظه که حسین می آمد، شور و شعف به درون گروه تزریق می شد."

دهکردی با بیان اینکه کیانوش عیاری به دلیل حضور در مراسم سوگواری خانوادگی نتوانست خود را به این مراسم برساند ، یادداشت کوتاهی از او را قرائت کرد. عیاری در بخشی از یادداشت خود چنین نوشته بود:

"حسین محب اهری در این چند روز وقتی مقابل دوربین قرار می گرفت ، آدم دیگری می شد و انگار نه انگار که اجل در کمین نشسته تا او را برباید."

در بخش بعدی این مراسم همت به علاقه زنده یاد محب اهری به موسیقی و آواز ایرانی اشاره کرد و پس از آن حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ضمن عرض تسلیت به جامعه هنری، چند بیت را به یاد محب ‌اهری خواند.

در این بخش از مراسم آتیلا پسیانی دوست صمیمی زنده‌ یاد حسین محب اهری برای ایراد سخنانی دعوت شد. پسیانی بسیار متأثر بود و بغضی که در گلو داشت اجازه صحبت کردن را به او نمی داد. وی در سخنان کوتاهی بیان کرد:

"از وقتی که نوید محمدزاده خبر فوت حسین محب اهری را به من داد حس کردم زندگی بدون حسین چیز دیگری است."

وی در حالیکه اشک می ریخت، افزود:

"تمام خاطراتی که طی ۴۳ سال با حسین داشتم با کسی به اشتراک نمی گذارم و خسیسی می کنم."

پسیانی خانواده زنده یاد حسین محب اهری را خانواده خود دانست و اظهار کرد:

"نمی دانم وقتی آدم با کسی اینقدر نزدیک است، چه باید بگوید."

مریم کاظمی کارگردان تئاتر که طی چند سال اخیر با زنده یاد حسین محب اهری همکاری داشت نیز به عنوان آخرین سخنران، بیان کرد:

"احساس می کنم حسین محب اهری زنده است. فکر می کنیم کسی که از میان مان می رود را با خاطرات مان به یاد می آوریم، از شما می خواهم حسین را با بهترین خاطرات و در بهترین وضعیت به یاد بیاوریم."

وی در ادامه افزود:

"حسین جان غم فراق تو آنقدر عمیق است که نمی توانیم آن را سر کوچه و خیابان فریاد بزنیم، آنقدر عمیق است که آن را در ته قلبم دفن کرده ام. ترس از دست دادن از سال ۹۰ و وقتی اولین خبر بیماری به حسین محب اهری داده شد، با من بود ولی از حسین محب اهری یاد گرفتم که باید با ترس هایمان مواجه شویم."

این کارگردان تئاتر در پایان سخنان خود گفت:

"همه می گویند که من هوای حسین محب اهری را داشتم ولی واقعیت این است که حسین محب اهری هوای من را داشت و من را جلا داد. محب اهری این شجاعت را از همه مان می خواست که با ترس هایمان مواجه شویم."

پس از این سخنان مراسم اقامه نماز بر پیکر زنده یاد حسین محب اهری برگزار شد و سپس این بازیگر فقید سینما، تئاتر و تلویزیون به سمت خانه ابدی خود در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد.

از دیگر حاضران در مراسم تشییع پیکر حسین محب اهری می توان هنرمندان زیر را نام برد:

رضا کیانیان ، اکبر زنجانپور ، فاطمه معتمدآریا ، نگار جواهریان ، فرشته طائرپور ، منوچهر شاهسواری ، محمد مهدی عسگرپور ، افشین هاشمی ، هدایت هاشمی ، سهیلا گلستانی ، قطب الدین صادقی ، حسین کیانی ، سعید داخ ، حمید پورآذری ، اصغر دشتی ، آتوسا قلمفرسایی ، رضا ناجی ، شهرام گیل آبادی ، حمید شاه آبادی ، قادر آشنا و جمعی دیگر از هنرمندان عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون.

نظر شما در مورد زنده یاد حسین محب اهری چیست؟ 

نظرات خود را در پایین مطلب با ما و دیگر علاقه مندان در میان بگذارید. 

عکس های مراسم تشییع پیکر زنده یاد حسین محب اهری را می توانید در زیر مشاهده کنید:

مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری مراسم تشییع حسین محب ‌اهری

تبلیغ 1
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
    دیدگاهی پیدا نشد! اولین نفری باشید که در این نوشته نظر می دهید.