ویدئوهای سایت

person
mimset instagram account
mimset telegram account
mimset namasha account
mimset aparat account

اعتراض شدید پولاد کیمیایی: می‌دانم این پول ‌ها از کجا می‌ آیند! / ملاک انتخاب فیلم تختی چیست؟!

جمعه, 12 بهمن, 1397
اعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوس

پولاد کیمیایی نسبت به تغییر زمان اکران فیلم معکوس در سینمای رسانه‌ ها اعتراض کرد و رفتار مسئولان جشنواره با فیلمش را توهین ‌آمیز خواند. در ادامه با ما همراه باشید.

به گزارش میم ست ، شامگاه چهارشنبه ۱۰ مهر ماه، نشست رسانه ای فیلم معکوس به کارگردانی پولاد کیمیایی در پردیس سینمایی ملت و در خلال سی هفتمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد. این نشست حاشیه های این دوره از جشنواره را بیش از پیش اضافه کرد.

پولاد کیمیایی در ابتدای این نشست بیان کرد:

"این فیلم برای من به لحاظ تکنیکی فیلم سختی بود. باید بگویم یک بار کار ساخت این فیلم متوقف شد ولی تورج منصوری در مقام پشتیبان به من اعتماد کرد و کار را ادامه دادیم."

وی درباره اینکه چرا خودش به عنوان بازیگر در فیلم معکوس حضور نیافته است، اظهار کرد:

"جهان بازیگری با جهان کارگردانی فرق می‌کند. برای مثال مل گیبسون با اینکه یک بازیگر خوبی است در فیلم خودش بازی نمی‌کند. من هم به دلیل اینکه سرم بسیار شلوغ بود، در این اثر بازی نکردم. ضمن اینکه دوست داشتم کارگردانی را تجربه کنم."

پولاد کیمیایی در ادامه افزود:

"درباره محمد خوشنام سرمایه گذار فیلمم هم باید بگویم با اینکه بسیاری از سرمایه گذاری در آثار ترسیده اند او که یک تاجر است پول‌ های تمیزی وارد پروژه کرد و شجاعانه پای فیلم ایستاد."

محمد خوشنام هم بیان کرد:

"خوشحالم که فرصتی شده و خداوند کمک به من کمک کرده است تا در بین هنرمندان قرار بگیرم. یک بار من در چین در دفترم بودم فردی چینی به من زنگ زد و گفت دوست دارید سرمایه گذار یک فیلم باشید؟ من گفتم نه من یک تاجرم نه سرمایه گذار فیلم. البته او به من گفت آنکه دوست دارد تو سرمایه گذار فیلمش شوی یک ایرانی است که در نهایت ما جلسه ای با آقایان کیمیایی گذاشتیم و وارد این حوزه شدم. از سوی دیگر به یاد دارم ما در جوانی برای رزمنده‌های جنگ تئاتر بازی می‌کردیم و به نوعی با این حوزه آشنایی داشتم."

وی افزود:

"من گله‌ ای هم دارم؛ آقای تختی به جوانمردی در کشور ما شهره است بنابراین اگر تختی بود و این بی برنامگی امروز جشنواره را می ‌دید حتما ناراحت می ‌شد چراکه ما برای اکران رسانه ای برنامه ‌ریزی کرده بودیم اما به ناگاه این اتفاق رخ داد. سی و هفت سال جشنواره برگزار می‌ شود اما می ‌بینیم مثل سال‌ های نخست برگزاری اجرا می ‌شود."

سپس پولاد کیمیایی درباره شخصیت ‌پردازی کاراکترهای این اثر خاطرنشان کرد:

"شخصیت پدر در این فیلم یک شخصیت مرموز و گمشده است. دوست نداشتم خیلی به آن بپردازم و می‌ خواستم در یک ابهام باقی بماند. او فردی بود که خودش را برای آرمان ‌های بزرگ فدا کرده و همین موضوع باعث نابودی زندگی شخصی او شده بود. ضمن اینکه پدر به عنوان یک کاراکتر در فیلم نبود بلکه او یک تیپ بود."

کیمیایی در ادامه بیان کرد:

"به نظرم هیجان از سینمای ایران رفته بود و من حس کردم باید این فیلم را بسازم ضمن اینکه من به دنبال عنوان کارگردانی نبودم بلکه می‌ خواستم تجربه کنم. من می ‌خواستم داخل یک آپارتمان نروم و فیلمی بسازم که ضربان قلب ‌ها را تند می ‌کند. به دنبال این بودم که فیلم در لایه‌ های زیرین به نقد اجتماعی بپردازد."

سپس شهرام حقیقت دوست بازیگر فیلم معکوس گفت:

"من به خاطر این بی‌ برنامگی هنوز فیلم را ندیدم و نمی‌توانم درباره نقشم چیزی بگویم تنها می ‌توانم بگویم پولاد برای کار اولش، سوژه سختی را انتخاب کرد امیدوارم حاصل فیلم چیز درخوری شده باشد."

لیلا زارع دیگر بازیگر فیلم معکوس هم بیان کرد:

"من تجربه زیستی نقشی را که ایفا کردم داشتم البته خیلی از دختران سرزمینم این تجربه را داشته ‌اند."

سپس تورج منصوری فیلمبردار این اثر شرح داد:

"به نظرم مسعود کیمیایی حرمت تفاوت آثارش با اثر پسرش را نگه داشته به طوری که من سر صحنه ندیدم که تغییری در فیلم پولاد بدهد."

پس از صحبت‌ های منصوری، پولاد کیمیایی افزود:

"من نمی ‌توانم بگویم از سینمای پدرم تاثیر نگرفته‌ ام. من اقامه سینما را از پدرم یاد گرفته ‌ام بنابراین نمی ‌توانستم یک پز متفاوت به خودم بگیرم اما قهرمان داستان من با قهرمان فیلم پدرم تفاوت دارد. با این وجود نمی ‌دانم ادامه فیلمسازی ام شبیه به پدرم می ‌شود یا نه اما می ‌خواهم زاویه خودم را پیدا کنم."

علیرضا کمالی دیگر بازیگر فیلم معکوس هم با بیان اینکه فیلم را هنوز مشاهده نکرده است، توضیح داد:

"برای من جالب بود که پولاد می ‌خواهد فیلم بسازد اما تم فیلم برایم بسیار جذاب بود به طوری که در سکانس ‌های پایانی کیف کردیم."

سپس پولاد کیمیایی گفت:‌

"من چهارده سال در این حوزه بوده ام اما نمی ‌دانم چرا عده ای با من خصومت دارند. نمی‌خواهم غر بزنم و دوست دارم حالم خوب باشد اما همه دوستان به مسایل ما تکه ای انداختند در حالی که ما فیلم را با پول ‌های تمیز ساختیم. در فیلم من دو پلان به ممیزی خورد."

وی در ادامه به تغییر زمان اکران فیلمش اعتراض کرد و گفت:

"چرا سانس ما باید جواب شود؟ چون ما مظلوم هستیم؟ ما می‌ دانیم این پول ‌ها از کجا می ‌آیند، اگر نجابت می ‌کنیم دلیل نمی‌ شود بلد نباشیم. اتفاق امروز توهین‌ آمیز بود چرا که حتی از ما اجازه هم نگرفتند. بر مبنای چه چیزی فیلم تختی دیده و انتخاب شده است؟ چون سعید ملکان آن را ساخته است؟ فیلم من از بیست روز پیش آماده بود اما من به عنوان فیلم اولی باید در بخش نگاه نو باشم اما افرادی باید در بخش سودای سیمرغ باشند که اصلا از کودکی در سینما نبودند، در حالی که من از کودکی در سینما بودم."

نظر شما در مورد اعتراض پولاد کیمیایی و صحبت های او و بازیگران فیلم معکوس چیست؟

نظرات ارزشمند خود را در پایین مطلب با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

اعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوس اعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوس اعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوس اعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوس اعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوساعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوس اعتراض شدید پولاد کیمیایی - نشست خبری فیلم معکوس

تبلیغ 1
تبلیغ 2
تبلیغ 3
تبلیغ 4

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

دیدگاه ها
    دیدگاهی پیدا نشد! اولین نفری باشید که در این نوشته نظر می دهید.